Pivomilec

Hodnost: pivní expert
Rok narození: 1976
Kraj: Plzeňský kraj
Kde jsem štamgast: Všude, kde si piva váží...,
Vlastní motto: Pivo a fotbal to je paráda! a Old punks never die!
Pivní mapa uživatele
5,0
20. 11. 2018
lahvové
Jednoduché přímočaré lehké výčepní pivo, zpočátku v chuti sladší sladovost, pak posun ke střední trávově bylinné hořkosti, která v chuti příjemné přetrvává. Negativem je vodnatost a lehké rušivé lepenkové a kovové tóny. Ale zase za nákup v akci v ceně 8,90 Kč nelze čekat zázraky, a tímhle se rozhodně žízeň zahnat dá.
7,0
14. 11. 2018
lahvové
Dobrý pokus průmyslového pivovaru o ALE, v chuti sladový, karamelový a ovocný s tóny mandarinek, meruněk a jahod, hořkost je střední, ale drsnější a neuhlazená. Označení piva Moravian Ale je trefné!
7,0
14. 11. 2018
lahvové
Dobře vyvážený silnější ležák, v chuti plný sladový s pozvolným přechodem do střední kořenitě peprné hořkosti. Malé mínus za kovové tóny v chuti, ale jinak slušně pitelný.
6,0
14. 11. 2018
lahvové
Sladový ležák, v chuti zpočátku sladký a karamelový pak rychlý ostrý přechod do kořenité hořkosti. Na jazyku lehce kovové tóny, ale jinak slušný ležák z průmyslového pivovaru.
6,0
14. 11. 2018
lahvové
Tmavě zlatá barva, stabilní bílá pěna, aroma sladové, medové, chlebové a alkoholové, v chuti vyšší sladkost, lepkavost a alkoholový ocásek, střední plnost i říz, střední bylinně peprná hořkost. Sladké, alkoholové, silné...
7,0
14. 11. 2018
čep "no name"
Tento kvasničák jsem ochutnal jak čepovaný, tak i z hezky provedené 2l skleněné láhve. Ze sudu byly kvasnice v chuti výraznější než z láhve, jinak je pivo lehce zakalené se slušnou hustou pěnou, sladovou a kvasnicovou vůní, v chuti sladové, medové, kvasnicové, chlebové, středně trávově hořké s nádechem citrusů. Rozhodně to lepší z produkce Svijan.
7,0
4. 11. 2018
čep "v ráji pivaře"
V rámci volby sládků na měsíc listopad 2018 a stého výročí založení republiky uvařil Plzeňský Prazdroj ve spolupráci s minipivovarem Matuška várku speciálního ležáku chmeleného klasicky ŽPČ a originálně americkými chmely Citra a Cascade. Základem je silný třírmutový Prazdroj s dobře sladěným sladovým tělem a ušlechtilou chmelovou hořkostí ŽPČ do něhož byla implantována lehce vyšší ovocně citrusová hořkost z chmelů Citra a Cascade. Konzervativní milovník plzeňského ležáku bude tvrdit, že to tam nemá co dělat, že tato vyšší ovocná hořkost narušuje klasickou jemnou hořkost plzeňského ležáku, v chuti vystupuje a vadí, naopak jiní konzumenti budou tvrdit, že toto výraznější chmelení Citrou a Cascadem posunulo jinak nudný a mdlý plzeňský ležák o stupeň výše, že je výraznější, zajímavější, osvěžující a výborně pitelný. Můj názor na toto pivo bude někde "mezi":-)
5,0
3. 11. 2018
čep "pod komínem"
Pivo jsem ochutnal u Grolla již v prosinci loňského roku (12/17), kdy se tam obnovilo vaření pod patronací ing. Miroslava Kapra. Kaprovo ležáky mají takovou těžko definovatelnou specifickou chuť, kterou má i toto pivo. Je sladové, obilné, lehce karamelové, dřevité s nádechem spáleného hnijícího dřeva (to je ta specifická chuť), střední plnosti a nižšího řízu. Bohužel bylo i lehce diacetylové a neuleželé, tudíž žádný zázrak.
6,0
3. 11. 2018
lahvové
Jasně zlatá barva, čiré, hustá bílá pěna, vůně obilná a sladová, lehce bylinný nádech, v chuti sladové, obilné a chlebové, střední plnost i říz, střední peprně trávová hořkost s kovovou pachutí. Osvěžující dobře pitelný, ale ničím zajímavý Pils.
6,0
3. 11. 2018
lahvové
Zlatavá barva, čiré, bílá bohatá pěna, vůně nasládlá, obilná, květinová. Chuť sladce sladová, sušenková až do bílého těsta s nádechem kvasnic, lehce ovocná a slámová, hořkost nízká, jemně pikantně travnatá, střední plnost i říz. Prakticky vše co se dá očekávat u tohoto typu piva (Helles), ale už jsem pil i lepší.