Pivomilec

Hodnost: pivní expert
Rok narození: 1976
Kraj: Plzeňský kraj
Kde jsem štamgast: Všude, kde si piva váží...,
Vlastní motto: Pivo a fotbal to je paráda! a Old punks never die!
Pivní mapa uživatele
5,0
3. 8. 2021
lahvové
V nějakém obchodním řetězci jsem narazil na nové lahve i etikety Pardubického pivovaru a piva Pernštejn. Světlý ležák má přídomek Prémium a nově 4,8% alc. Plné sladové tělo se v chuti odráží sladkostí a tu doprovází vyšší říz, jemná chmelová hořkost přichází v závěru. Sladké, nevýrazné, ale čisté (bez vad) a pitelné.
6,0
2. 8. 2021
čep "pod komínem"
Ochutnáno několikrát v průběhu Raven Festu 2021. Jde o slušnou standardní IPA, se sladovým tělem, aroma tropického ovoce, a pryskyřičně bylinnou doprovodnou hořkostí. Taková pitelná tuctovka.
7,0
2. 8. 2021
čep "pod komínem"
Ochutnáno v průběhu 3 dní na Raven Festu 2021 v počtu dvouciferném, takže pitelné, lehké, slušně hořké, zrnité, citrusové a pryskyřičné, hodně prokvašené.
4,0
28. 7. 2021
lahvové
Láhev přivezená z Domažlic mě neuspokojila. Jedná se o typicky české (v tomhle případě chodské) uchopení stylu IPA. Tělo spíše střední, ani sladovost nevystupuje, kromě obligátní dávky karamelu je v chuti cítit jen mátovo-broskvový čaj a tupá vyšší hořkost v závěru. Žádná aromatická bomba a vyladěná hořkost se nekoná.
4,0
24. 7. 2021
lahvové
Byl jsem nucen na jedné akci pít Staropramen, klasice jsem se vyhýbal, takže po Granátu jsem zkusil Extra chmelenou 12°, a musím úplně souhlasit s tím, co je napsáno o recenzi níže Jaroslavem_K. Sladovost s nádechem oxidace a plechu přechází do drsnější svíravější hořkosti, která rychle mizí. U Staropramenu standard, ale všeobecně podprůměr.
4,0
24. 7. 2021
lahvové
Byl jsem nucen dát si na jedné akci Staropramen. Šel jsem do polotmavého Granátu, ale nenadchl mě. V chuti karamelový slad, a pak prakticky nic. Chuťově pusto a prázdno, vodnatost, hořkost minimální.
8,0
23. 7. 2021
čep "pod komínem"
Zase pár korun na Tasmánské čerty, tentokrát zásluhou tohoto lehkého vysoce pitelného Kölsche. Tělo spíše slabší, ale parádní aromatická hořkost plná broskví a rozkvetlé louky. Svěží, střední říz, lehká pichlavost až pikantnost, v tomhle vedru skvělá kombinace.
6,0
23. 7. 2021
čep "pod komínem"
Opět jsme v Ravenu přispěl na nějaké tasmánského ďábla, a to pitím tohoto piva. Je to dost prokvašený a hořký ale. Zajímavé je, že jsem toto pivo pil jak mlhavě nažloutlé, tak téměř čiré a zlatavé, ale vždy výrazně citrusově a pryskyřičně hořké. Čisté, na žízeň v pořádku.
7,0
23. 7. 2021
čep "v ráji pivaře"
Kapela Tři sestry mi rozhodně nevadí, tak jsem si včera dal v Pivotečce tohle "jejich" pivo z Kácova. Je to lehčí ležák (současně vařen jako 11°se 4,7% alc.) s jemnou sladovou linkou, lehce kvasnic v chuti, a rychlým nástupem vyšší aromatické hořkosti (Kazbek). Pivo je dobře pitelné, s tímhle bych neměl problém na jejich koncertě vypít více kousků.
9,0
13. 7. 2021
lahvové
Famózní citrónový tvarohový koláč. Pořád Sour Ale, ale perfektně vyvážená kyselost a sladkost, hořkost opravdu nehledejte, a v chuti fakt citrónový tvarohový vanilkový koláč. Šílenost, ale neskutečně pitelná.