Pivomilec

Hodnost: pivní expert
Rok narození: 1976
Kraj: Plzeňský kraj
Kde jsem štamgast: Všude, kde si piva váží...,
Vlastní motto: Pivo a fotbal to je paráda! a Old punks never die!
Pivní mapa uživatele
7,0
11. 11. 2022
lahvové
Když jsem lovil v mnichovském Kauflandu z regálu tyto piva v akci, moc jsem si od toho nesliboval. A on se z toho vyklubal slušný Helles. Sladový a obilný s nádechem ovoce a sena, velmi uhlazený s jemným řízem. Polosladká chuť v závěru přejde do nízké bylinně kořenité hořkosti.
6,0
10. 11. 2022
čep "v ráji pivaře"
Pro měsíc listopad nám Prazdroj v rámci Volby sládků připravil BRUT IPA, která je výrazně žlutá, prokvašená a suchá, středně nasycená a řádně nachmelená na aroma (ovocná nálož), ale ne na hořkost. Pil jsem daleko sušší, prokvašenější a perlivější piva tohoto stylu. Tahle Brut IPA je svěžejší a šťavnatější než by se dalo u tohoto stylu očekávat. Pitelnost je ovšem velmi slušná.
6,0
10. 11. 2022
čep "v ráji pivaře"
Ochutnáno v novém plzeňském multipípovém podniku KEGzistence. Tohle byla slušná divočina. Chuťově něco jako nakyslý jogurt s ovocem specifické šťavnaté sladkokyselé chuti.
7,0
10. 11. 2022
čep "v ráji pivaře"
Ochutnáno v novém plzeňském multipípovém podniku KEGzistence. Nadupaná silná West Coast DIPA z polského pivovaru Pinta má suchou chuť a intenzivní hořkost plnou citrusů a tropického ovoce, které překrývá alkoholovou linku, která je uhlazená a nevtíravá. Brutální silák, ale pořád ještě pitelný.
7,0
10. 11. 2022
čep "v ráji pivaře"
Ochutnáno v novém plzeňském podniku KEGzistence. Dobrá a čistá West Coast IPA, středně sladové tělo, sušší chuť s tóny zralého tropického ovoce, vyšší pryskyřičná hořkost. Dobrá pitelnost.
7,0
10. 11. 2022
čep "v ráji pivaře"
Ochutnáno v novém plzeňském podniku KEGzistence. Zajímavě chmelený IPL slabšího těla a sušší chuti. Ve vyšší hořkosti převládají tóny bylin a trávy s nádechem citrusů.
8,0
10. 11. 2022
čep "v ráji pivaře"
Ochutnáno v novém plzeňském podniku KEGzistence. Velmi dobrá sladová APA s jemným a slabým řízem, středně plného těla, plná grepů, broskví a meruněk i tropického ovoce, dlouhé středně hořké doznívání. Velmi dobře pitelná.
8,0
3. 11. 2022
lahvové
V podzimním Mnichově jsem narazil na tuhle podzimní pšenici. A byla výborná, uhlazená, plná, vyvážená, jemné tóny kvasnic, pšenice, bílého chleba a koření (hřebíčku), svěží ovocný nádech, příjemný mírně hořký dojezd. Ač sám mám rád výrazné "nadupané" bavorské pšenice, tak takto umírněná, ale vyvážená verze bavorské podzimní festivalové pšenice mi chutnala, byla velmi pitelná.
5,0
3. 11. 2022
lahvové
Na penzionu, kde jsem byl ubytovaný, měli v lednici lahve tohoto märzenu, který byl sladký opět kartónově lepkavý, chlebový a obilný, v závěru jemná květinová hořkost. Nebýt zvláštní parfémové vůně a té lepkavosti, tak to nebylo špatné pivo.
5,0
3. 11. 2022
čep "no name"
Po projetí Itálie, Švýcarska a Lichtenštejnska jsem se těšil na pořádné pivo v Rakousku, a prvni co jsem potkal nedaleko Bodamského jezera byl tento helles. Byl pitelný, ale žádný zázrak. V chuti sladový a obilný až zrnitý, s jemným chmelovým nádechem, v závěru trochu travnaté hořkosti, a také bohužel trochu lepenky (vlhkého kartonu).