Pivomilec

Hodnost: pivní expert
Rok narození: 1976
Kraj: Plzeňský kraj
Kde jsem štamgast: Všude, kde si piva váží...,
Vlastní motto: Pivo a fotbal to je paráda! a Old punks never die!
Pivní mapa uživatele
9,0
21. 1. 2022
lahvové
V Broumech jsem ukořistil i láhev tohoto Saisonu, a byl plný očekávání, protože jsem si to nedokázal moc představit. A opravdu je to velmi zajímavé pivo, které mě nadchlo. Zakalené pivo meruňkové barvy a vysoké rychle opadávající pěny. Po napití nástup typických belgických kvasnic (banány a koření), následně dřevitost a sladká jablečná povidla, sladovost postupně stoupá a přichází likérová hřejivost s nádechem kyselých grepů. Lehké fenoly v dochuti s příjemnou hořkostí a kyselostí. Kombinací aroma seison kvasnic, dřevitosti sudů, likérovosti z dolihovaného vína a grepové kyselosti vznikl zajímavý a výborný produkt, který mě osobně dostal.
8,0
17. 1. 2022
lahvové
Nikdy bych nevěřil, že takto silná IPA může být tak dobře pitelná. I přes alkoholovost a vyšší hořkost jich není problém vypít více. Chuť sladová, ovocná a karamelová, převážně s tóny zralého nebo kandovaného ovoce a pryskyřice. Vyšší sladkost, vyšší hořkost a ten alkohol je vražedná kombinace...
7,0
16. 1. 2022
lahvové
Jeden ze vzorků koupený v Broumech byl tento zimní speciál. Barva tmavého lesního medu, vysoká hustá trvanlivá pěna. Po napití mě zalila taková lehká alkoholová hřejivost, v chuti vnímám kořeněnou medovinu hřebíčkem, badyánem a muškátovým oříškem, a také karamel. Pak nastoupí lehce vyšší hořkost citrusové kůry. Dobrá zimní IPA k pomalému popíjení.
9,0
15. 1. 2022
čep "pod komínem"
Dneska se ocitám v Broumech, nakupuji vzorky, a je mi nabídnutá čepovaná dvanáctka. 0,4 l za 35 Kč je krása, a co teprve až ochutnám. Nebýt autem, tak jich do sebe naklopím několik. Je úžasně pitelná. Příjemný sladový základ, sladký chléb, voňavé křupavé seno, střední hořkost, bylinné tóny s nádechem peprnosti. Čistý, čerstvý, vyvážený a vyladěný ležák do dokonalosti.
7,0
15. 1. 2022
lahvové
Tak v zimě si dávám sezónní Summer Ale z Čižic. Je to příjemně osvěžující šťavnaté pivo s příjemnou kyselinkou, plné zralého ovoce, grepů, pomerančů a liči. Hořkost je nižší, tělo slabší, říz střední. Dobře pitelný lehký ejl.
3,0
8. 1. 2022
lahvové
Dostal jsem několik třetinkových lahví se vzorky z Chříče, s jejichž pivy mívám problém kvůli hodně osobitému stylu a kyselosti. Tohle měl být Irish Red Ale, ale je to lepkavý polotmavý mdlý ejl sladové chuti s tóny nahnilého ovoce, toustů a karamelu s drsnou ulpívající hořkostí. Těžko pitelná bída.
5,0
8. 1. 2022
lahvové
Dostal jsem několik třetinkových lahví se vzorky z Chříče, s jejichž pivy mívám problém kvůli hodně osobitému stylu a kyselosti. Tato nevýrazná sladkohořká IPA je lehce ovocná, karamelová, více bylinná a pikantní, a hlavně nevyvážená a drsnější.
4,0
8. 1. 2022
lahvové
Dostal jsem několik třetinkových lahví se vzorky z Chříče, s jejichž pivy mívám problém kvůli hodně osobitému stylu a kyselosti. Tato lehce ovocná, suchá APA s vyšší pikantní pryskyřičnou a bylinnou hořkostí je taková prázdná a nudná až vodnatá. Opět nechybí typická trpká kyselinka.
4,0
8. 1. 2022
lahvové
Dostal jsem několik třetinkových lahví se vzorky z Chříče, s jejichž pivy mívám problém kvůli hodně osobitému stylu a kyselosti. Stejně jako u tohoto lehkého, suchého a drsně hořkého letního ejlu. Kombinací květinových, citrusových a bylinných i travnatých tónů prostupuje trpká kyselost, která s vysokou hořkostí pitelnost moc nepodporuje.
6,0
7. 1. 2022
lahvové
Tak tohle byla pořádná rána kladivem, i když jsem to tak trošku čekal. Výrazně sladké hutné plné sladové tělo se střetává s vysokou aromatickou štiplavou hořkostí, vše v silném alkoholovém závoji. V chuti vnímám přezrálé sladké ovoce, trochu citrusů a pryskyřice, cukroví, ale také alkohol. Brutální silák, hodně sladký, hořký i alkoholový.