Pivomilec

Hodnost: pivní expert
Rok narození: 1976
Kraj: Plzeňský kraj
Kde jsem štamgast: Všude, kde si piva váží...,
Vlastní motto: Pivo a fotbal to je paráda! a Old punks never die!
Pivní mapa uživatele
6,0
13. 5. 2024
lahvové
Od obchoďáka jsem dostal tento exportní "Flavored Lager", dle mého spíše belgický witbier, určený pro trh v Jižní Korei. Chuťové sladší, pikantně kořenité (pepř, hřebíček) s aroma citrusů (pomerančová kůra), vodnatější s mírnou a jemnou hořkostí v závěru. Lehké, osvěžující ochucené pivo.
7,0
7. 5. 2024
čep "v ráji pivaře"
Tak na klášterní pivo jsem se těšil, ale nakonec spíše lepší nadprůměr. Plné sladové tělo, výrazné vanilkové aroma, med, trochu koření, dřevitost a v závěru hřejivý alkoholový nádech. Na velký průmyslový pivovar slušný počin.
6,0
5. 5. 2024
lahvové
Dostal jsem darem PET lahev, tak jsem se do ní po vychlazení pustil. První doušky se mi zdály až svíravě hořké s tóny puškvorce a zemitosti, pak už jsem vnímal i sladové tělo s kvasnicovými a chlebovými tóny. Nezdálo se mi úplně chuťově vybalancované, spíše takový pitelný průměr.
5,0
5. 5. 2024
lahvové
Tohle lehké pivo je jednoznačně cílené na mladou generaci, jako letní pití, ideální třeba na hudební festival. Někomu určitě bude jeho bonbónová ovocná sladkost vyhovovat, já tam cítil nádech jablek, jinak vodnaté, hořkost minimální prostě moderna pro určitou cílovou skupinu.
9,0
26. 4. 2024
čep "v ráji pivaře"
Ochutnáno v jejich domovském podniku v Plzni (Snax foodbar). Sladší džusík plný šťavnatosti a svěžesti s výraznou a rozmanitou ovocnou chutí (takový multivitamín od broskví přes liči a ananas po marakuju) s příjemným hořkým závěrem. Výborná Hazy IPA.
8,0
22. 4. 2024
lahvové
Archivoval jsem tento baltský porter od polského Komese více jak 2 roky v lednici (doporučená archivace byla až 36 měsícú). Když se opět ochladilo, zkusil jsem se zahřát touto jedenadvacítkou s 9% alkoholu. Po tak dlouhém ležení se tóny hořké čokolády a pražené kávy stáhly do ústraní, a převládí sladší alkoholová linka whiskey s nádechem dřeva a rašeliny v závěru. Silný porter k pomalému popíjení za skvělé peníze.
8,0
15. 4. 2024
čep "v ráji pivaře"
V pivovarské hospodě Bandaska v centru Plzně jsem před fotbalem narazil na tuhle novinku. Shrnu to krátce sladkokyselé BON-PARI. Decentní chuťovka, ale velmi dobrá.
7,0
15. 4. 2024
čep "v ráji pivaře"
V pivovarské hospodě Bandaska v centru Plzně jsem před fotbalem narazil na tuhle limitovanou narozeninovou novinku. Pivo s pitelností a plností ležáku, ovšem výrazně aromaticky chmelené s tóny ovoce, citrusů a pryskyřic se střední hořkostí.
8,0
15. 4. 2024
čep "v ráji pivaře"
V pivovarské hospodě Bandaska v centru Plzně jsem před fotbalem narazil na tuhle limitovanou novinku. Šťavnatá NEIPA jemné hořkosti s výrazným aroma tropického ovoce a citrusů, s bylinným nádechem a hazy strukturou. Vemni dobré pití.
4,0
15. 4. 2024
čep "no name"
Kamarád dotáhl z Heinekenu 2 sudy za "půldarma" jako povelikonoční zbytky. Upřímně jsem se toho bál, že to nebude nikdo pít. Světle zelená barva a bohatá mokrá pěna budila respekt. Sice na 13° hodně lehké pivo se slabým tělem, v chuti slad a obilí, chlebové tóny a bylinně alkoholový nádech. V závěru střední hořkost. Čekal jsem větší průser, ale na konec se oba sudy zeleného Velikonočního speciálu vypily.