Pivomilec

Hodnost: pivní expert
Rok narození: 1976
Kraj: Plzeňský kraj
Kde jsem štamgast: Všude, kde si piva váží...,
Vlastní motto: Pivo a fotbal to je paráda! a Old punks never die!
Pivní mapa uživatele
9,0
2. 7. 2022
čep "pod komínem"
Nějak se nám to 29.6. v Raven Pubu zvrhlo. Z poklidného zapíjení konce školního roku (což se týkalo pedagogické větve naší bandy), vyplaval dodatečně na povrch můj svátek, a do toho všeho kroutila poslední směnu provozní Bára, která patřila k zakládajícímu personálu. Takže došlo i na různé dobroty a laskominy. Jako třeba tento úžasný Black Label #6. Polotmavá barva, špinavě bílá rychle opadající pěna, sladká vůně byla předzvěstí chuťového zážitku. Přirovnal bych to k ovocnému dezertnímu vínu říznutým scherry. Je to dost sladké, ale je tam znát i kyselinka z lesních plodů, jinak převládá karamel a sladovost s alkoholovou hřejivostí a nádechem dřevitosti (ze zrání v dřevěných sudech) se suchým dojezdem. Dezertík jak má být.
8,0
27. 6. 2022
lahvové
Smekám, jak dokážou jít v Náchodě s dobou, a na průmyslový pivovar uvaří moderní povedený IPL. Prostě ukázková kombinale ejlu (IPA, APA) a ležáku. Ta souhra v kombinaci chmelů, jak ejlových aromatických (citrusy, mandarinky, tropické ovoce) tak ležákových (čistě chmelově hořkých), vyváženost se sladovostí, a naprosto vysoká pitelnost.
8,0
27. 6. 2022
lahvové
Měl jsem tu návštěvu z Polska, a přivezli i vzorky z mého oblíbeného polského pivovaru. Byl jsem mile překvapen z tohoto kyseláče, šlo o čistý Berliner Weisse, a ne o ochucené kyseláče stylu Kettle Sour nebo Sour Ale, na které jsem zvyklý u nás. Prostě ta čistá citrónovo mléčná kyselost, doplněná sladkou linkou, suchá chuť a vysoká sycenost, je pro mě ideální osvěžující kombinace. Jak je u těchto stylů běžné, je hořkost výrazně upozaděna a nenápadná. Jelikož mám pro kyseláče slabost, je hodnocení takto vysoké, ale chuťově to odpovídá přesně uvedenému stylu.
7,0
27. 6. 2022
čep "pod komínem"
Klasická dobrota od Ravenu s chmely Azacca a Idaho, takže příjemná vyšší hořkost plná tropického ovoce a borovicových pryskyřic.
2,0
27. 6. 2022
lahvové
Už to vypadá, že v Nové Pace vaří pořád stejná bídná piva, akorát je různě přejmenovávají. Zase mi byly dovezeny nějaké lahve přímo z pivovaru, a pořád hodně podprůměrné pití. Tento Pils je ukázkově plný zelených jablek (acetaldehyd) naložených v nějakém rozpouštědle (ředidle). Myslím, že oxidace je ten nejmenší problém. Tohle byl problém jenom dopít. Hlavně, že na etiketě nezapomněli uvést kouzelnou formulku "Craft Beer".
4,0
27. 6. 2022
lahvové
Už to vypadá, že v Nové Pace vaří pořád stejná bídná piva, akorát je různě přejmenovávají. Zase mi byly dovezeny nějaké lahve přímo z pivovaru, a pořád hodně podprůměrné pití. Tento Pilsner určený převážně pro polský trh, je světlý se slušnou nadýchanou pěnou, vyšším řízem, středním tělem. Chuť nepříjemně uměle sladká, zrnitá s nástupem též ne zrovna příjemné hořkosti, která je bylinná a drsně travnatá. Pokus o český (spíše německý) pils.
9,0
9. 6. 2022
čep "v ráji pivaře"
Že na něco takového narazím v plzeňském Lokále jsem nečekal. A naprostá spokojenost. Není to typický kyseláč, je to šťavnatý, čerstvý, osvěžující ejl s lehkou nakyslostí. V chuti laktóza, broskve, meruňky, ananas, tropické ovoce. Vyvážené prolínání sladkosti a mléčné kyselosti. Pivo se jeví daleko lehčí (slabší tělo) a méně alkoholové než ve skutečnosti je. Vysoce pitelné výborné pivo.
5,0
6. 6. 2022
čep "v ráji pivaře"
Pasovští dojeli do Klatov se sudy piva z tohoto nedalekého pivovaru. Tato svěží pšenice má střední tělo, sladší chuť s kyselou linkou, aroma kvasnic, lehkým tónem pepře a hřebíčku, sladké banány jen v pozadí. Ostřejší nástup hořkosti. Spíše sladší a nevýrazná pšenice, pil jsem rozhodně daleko lepší.
6,0
6. 6. 2022
čep "v ráji pivaře"
Další vzorek z tohoto pivovaru. Tento export byl plnější a chlebnatější než helles, v zrnité chuti těsto a obilí s hodně jemnou ovocně květinovou hořkostí.
6,0
6. 6. 2022
čep "v ráji pivaře"
Pasovští dojeli do Klatov se sudy piva z tohoto nedalekého pivovaru. Tento helles je taková klasika, medově sladký a sladový s tóny bílého chleba, obilí, sena a slámy, hodně jemně a slabě chmelený.