Pivomilec

Hodnost: pivní expert
Rok narození: 1976
Kraj: Plzeňský kraj
Kde jsem štamgast: Všude, kde si piva váží...,
Vlastní motto: Pivo a fotbal to je paráda! a Old punks never die!
Pivní mapa uživatele
4,0
19. 8. 2018
lahvové
Ovocné pivo s výrazně umělou (až syntetickou) příchutí banánů, těžká sladká (lepivá) chuť, v závěru jablečná kyselinka. Nebýt toho alkoholu, tak je to takové to dětské umělé ovocné (co ovoce nevidělo) přeslazené pitíčko.
5,0
19. 8. 2018
lahvové
Sladké ovocné pivo s příchutí manga, s nakyslým ocáskem. Pro mě takový lepší rádler, který dopila manželka (jí chutnal hodně).
6,0
19. 8. 2018
čep "v ráji pivaře"
Dobře pitelný, osvěžující, hodně kořeněný (koriandr, hřebíček) saison, s lehkou peprností, a střední květinovou hořkostí.
5,0
19. 8. 2018
čep "v ráji pivaře"
Barva načervenalá, pěna nízká s růžovým nádechem, ve vůni višně, v chuti po celý doušek nakyslá višeň. Plnější sladové tělo, alkohol je dobře skrytý, ale pitelnost nic moc (cena 85 Kč za 0,5 l též nic moc).
7,0
19. 8. 2018
čep "v ráji pivaře"
Nějak se nám se stylem New England IPA roztrhl pytel. Když IPA tolik netáhne, a musíme být "in", tak přihodíme trochu ovesných vloček, upravíme sypání chmelových granulí, a hlavně přejmenujeme na NEIPA. Bohužel kolikrát je změna názvu tou nejpodstatnější změnou. Což ovšem není případ tohoto piva! Sice v tom oranžovém mlžném oparu ty šťavnaté kousky ovoce v pivu nevidíte, zato je v chuti intenzivně cítíte. V chuti je to takový ovocný koktejl, kde dominují zralé broskve, hrušky, hroznové víno a grepy. Vyšší hořkost, dobrá pitelnost.
6,0
19. 8. 2018
čep "v ráji pivaře"
Dle mého taková drsněji chmelená "vídeň". V chuti zpočátku sladová, karamelová, toustová, oříšková, a pak do toho vleze vyšší peprně bylinná až trávová hořkost. Střední plnost i říz. Nejspíš jsem očekával větší pivní zážitek.
7,0
19. 8. 2018
čep "pod komínem"
Zajímavé, trochu Hefeweizen vs. Saison, v chuti pšeničné, kořeněné (hřebíček + koriandr) a hodně pikantní, dále nádech vanilky a lehce citrónové. Plnější, ale velmi osvěžující.
7,0
19. 8. 2018
čep "v ráji pivaře"
Zamlžená světle zlatá barva, krémová pěna, vůně sladová a obilná, nízká plnost těla, slabý říz, výrazněji chmelené, tudíž v chuti intenzivnější trávově bylinná hořkost. Dobře pitelná desítka.
5,0
13. 8. 2018
čep "no name"
Sladké, až moc sladké pivo bez chmelové hořkosti s výrazným ovocným nádechem. Spíše bych viděl využití tohoto aromatického chmele u svrchně kvašených ejlů, než u ležáku plzeňského typu.
6,0
8. 8. 2018
lahvové
Jakoby v Letinech zakvašovali ty ejly při nižších teplotách, protože nejsou nijak extra aromatické. V tomto případ z El Dorada vyždímali kromě pořádné hořkosti a mírné dřevitosti jen lehký nádech hrušek a meruněk. Ejl je to lehký, čistý, dobře pitelný.