Bc.

Hodnost: pivní expert
Kraj: Plzeňský kraj
Kde jsem štamgast:
Vlastní motto: Kolik piv piješ, tolikrát jsi člověkem. :-)
Pivní mapa uživatele
5,7
9. 3. 2015
lahvové
vzhled: 7, pitelnost: 5, vůně: 6, chuť: 5, celkový dojem: 6
Premium tmavý ležák křtěný strakonickou Otavou má silně nasládlou karamelovou vůni s kávovými tóny, tmavě kaštanovou barvu a výrazně béžovou pěnu. Přestože se jedná o dvanáctku, není tělo příliš výrazné. Kontrastně působí také určitá přepraženost, která mi v chuti nešla pod jazyk. Celkové hodnocení vychází zhruba na lepší průměr.
7,5
1. 3. 2015
čep "pod komínem"
vzhled: 8, pitelnost: 8, vůně: 8, chuť: 7, celkový dojem: 7
Nejkrásnější závěrečná tečka v pivovaru Beznoska. K vaření tohoto patnáctkového "ejlu" se použila kombinace amerických hořkých chmelů - Chinook a Willamete. Hořkost v tomto případě rezonuje až v samém závěru, počáteční nástup je velmi jemný. Opravdu důmyslný model. Kvůli tomu se na Prosek určitě vyplatí znovu vrátit.
6,5
22. 2. 2015
lahvové
vzhled: 7, pitelnost: 7, vůně: 7, chuť: 6, celkový dojem: 6
Granát z Černé Hory odpovídá stylu, do nějž spadá. Vzhledově je to velmi povedené pivo vyznačující se černohnědou barvou a nahnědlou pěnou, ve vůni jsou cítit přitažlivé pražené tóny. V těle není nikterak přeplněné, ale není to ani příliš na škodu. Pohodově se hodí k domácímu užití v doporučeném množství.
7,2
18. 2. 2015
čep "v ráji pivaře"
vzhled: 7, pitelnost: 7, vůně: 8, chuť: 7, celkový dojem: 7
Rychtář Rataj je čtyřikrát chmelený ležák, při jehož výrobě se používá speciální odrůda aromatického chmele + metoda chmelení za studena. V chuti je dostatečně intenzivní a hořkost se skvěle doplňuje se sladovou plností. Výtečné voňavé a šťavnaté pivo. K dispozici jen v sudové podobě. Je-li možnost, nenechte si ujít.
4,1
17. 2. 2015
lahvové
vzhled: 4, pitelnost: 4, vůně: 4, chuť: 4, celkový dojem: 4
Ryze hořký světlý ležák z Nošovic má standardní zlatavou barvu, pěna je bohužel dosti plytká, ke škodě pivaře velmi brzy opadne. Chuťově rovněž nijak špičkový kousek. Obávaná hořkost, která je dobře známá z reklamy, působí na jazyku dosti uměle a celkový výraz se zdá (alespoň z lahve) nepřirozený. Rád bych dal vyšší průměr už za snahu, ale opravdu to nešlo.
4,0
16. 2. 2015
lahvové
vzhled: 4, pitelnost: 3, vůně: 5, chuť: 4, celkový dojem: 4
Desítka Radegast nikterak nevybočuje z masové produkce velkých pivovarů. Dokáže uhasit žízeň třeba po sportu a spíše bych ji doporučoval v parném létě, kdy se její nedostatky lépe skryjí. Na můj vkus má tohle výčepní pivo přílišný říz.
5,6
7. 2. 2015
lahvové
vzhled: 4, pitelnost: 5, vůně: 7, chuť: 6, celkový dojem: 5
Světlý žatecký speciál je ve vůni poměrně vyrovnaný, ale v lahvové verzi s velmi slabou pěnou. Je to ve všech směrech kousek pro nenáročného pivaře. Ke hvězdám s ním nevystoupíte, ale do pivního pekla vás taky nezavede. Zajímavý je nicméně příběhem, neboť se vaří na počest životní lásky německého básníka Johanna Wolfganga Goetha, mladičké baronky Ulriky von Levetzow.
7,7
4. 2. 2015
čep "v ráji pivaře"
vzhled: 8, pitelnost: 9, vůně: 8, chuť: 7, celkový dojem: 8
IPA Flying Cloud odkazuje na jméno známé americké plachetnice (clipperu) a opravdu se podařila. "Létající oblak" má intenzivní červenohnědou až mahagonovou barvu a krásně našlehanou pěnu. Postupně se vám otevírají jednotlivé kaskády hořkosti, ale v tomto případě ne úplně ubíjející. Pitelnost je velmi slušná, pivo má relativně vyšší říz. Jediným mínusem bylo pouze to, že jsem musel půllitr do sebe rychle otočit, ale za to pivovar ani jeho produkt nemůže.
6,0
31. 1. 2015
lahvové
vzhled: 6, pitelnost: 7, vůně: 5, chuť: 6, celkový dojem: 6
Bohemia Regent Premium nesoucí dříve prosté označení "Dvanáctka" je dobré pivo světlejší barvy, ovšem i z lahve se stabilní trvanlivou pěnou. Vyladěnost je poměrně kompaktní, plnost středně lehká, což ovšem příjemně zvyšuje pitelnost. V chuti sladovější s mírným dozníváním hořkosti. K lepšímu dojmu pomáhá i nová etiketa, jež je určitě reprezentativnější než ta předchozí.
4,4
24. 1. 2015
lahvové
vzhled: 4, pitelnost: 5, vůně: 5, chuť: 4, celkový dojem: 4
Tohle světlé výčepní je po osmičce druhým nejslabším produktem od třeboňského rybníka Svět. Pivo je to slabé, s hodně nevýrazným tělem a intenzitou, ale docela příjemně voní a má i slušnou pěnu. Rozhodně dech nevyrazí, ale vlastně jsem to čekal horší.