Bc.

Hodnost: pivní expert
Kraj: Plzeňský kraj
Kde jsem štamgast:
Vlastní motto: Kolik piv piješ, tolikrát jsi člověkem. :-)
Pivní mapa uživatele
6,0
27. 5. 2015
lahvové
vzhled: 6, pitelnost: 6, vůně: 6, chuť: 6, celkový dojem: 6
Světlá 12° z hlineckého pivovaru má zářivě průzračnou zlatavou barvu a středně hustou pěnu. Chuť i vůně je zemitější, ale nepřijde mi to ani na škodu, je to prostě styl pana Rychtáře. V lahvové verzi oceňuji inovaci etikety, která je vkusnější a líbivější než ta předchozí.
5,2
15. 5. 2015
lahvové
vzhled: 5, pitelnost: 6, vůně: 5, chuť: 5, celkový dojem: 5
Z hlediska alkoholu nejslabší zástupce z pivovaru Primátor. Jedná se o velmi lehké pivo určené pro teplé letní dny nebo si ho dokážu představit třeba ve spojení se sportem. Prokvašení je středně lehké, stejně jako hořkost. Chuťově jednoduché, ale vlastně není moc co vytknout. Na zahrádce v Náchodě by asi chutnalo ještě o něco líp.
5,5
14. 5. 2015
lahvové
vzhled: 6, pitelnost: 6, vůně: 6, chuť: 5, celkový dojem: 5
Žatecká desítka mě pravda řečeno vcelku příjemně překvapila. Nejedná se o můj nejoblíbenější pivovar, ale tentokrát fakt chutnala báječně. Pil jsem při Rallye Šumava 2015, výborně chmelené, šťavnaté a pitelné pivo zlatavé nádherné barvy. Z lahve jsem porovnal hned druhý den (vzorek celkově horší). Udělená známka je průměr z obou.
6,5
2. 5. 2015
lahvové
vzhled: 7, pitelnost: 7, vůně: 6, chuť: 6, celkový dojem: 7
Polotmavá čtrnáctka z pivovaru Groll nese jméno po Ing. Kaprovi, který vede a řídí místní proces výroby. Vizuálně se jedná o velmi povedený počin s oku lahodící kaštanovou barvou a lehce se trhající pěnou. V chuti na speciál překvapivě svěží, chvílemi jsem skoro váhal nad stupňovitostí. Pitelnost i říz se zdá velmi optimální. Není to sice světový unikát, ale večer určitě nezkazí.
4,2
17. 4. 2015
lahvové
vzhled: 5, pitelnost: 4, vůně: 4, chuť: 4, celkový dojem: 4
Nakouřený Švihák je tmavým ležákem vyráběným ze speciálního nakuřovaného sladu, jež pivu dodává charakteristické chuťové parametry. Dříve bývaly určitě lépe vyladěné, v současnosti je tělo relativně slabé a patrná je i jistá nakyslost (též ve vůni). Vizuálně pivo neurazí, pěna by přesto mohla být trvanlivější.
5,5
6. 4. 2015
lahvové
vzhled: 5, pitelnost: 6, vůně: 6, chuť: 5, celkový dojem: 6
Světlá jedenáctka z náchodského pivovaru je lehce nadprůměrným zástupcem tohoto pivního segmentu s ohledem k velikosti pivovaru. Patrná je lehce kořenitější chuť podtržená příjemně nastoupivší hořkostí. Pivo má obstojně vyladěný říz, čímž potěší při hodnocení pitelnosti.
3,0
2. 4. 2015
čep "no name"
Jedenáctka vařená pod hlavičkou Staropramenu není nic, co by většina pivařů nějak zoufale postrádala. Pokud neochutnáte, rozhodně o nic nepřijdete. O to více je zarážející tvrzení na webu pivovaru, že k výrobě se používají 3 druhy sladu a 7 druhů chmele.
4,0
27. 3. 2015
lahvové
vzhled: 5, pitelnost: 3, vůně: 4, chuť: 4, celkový dojem: 4
Standardní výčepní desítka z Krušovic má žlutozlatou barvu a relativně dobře držící pěnu. Výčet chuťových předností se mi ale nezdá příliš velký. Nejen díky pasterizaci je tohle pivo průměrné, neskrytou fádností zapadá do velkoprodukce nadnárodních řetězců. Svého času platil krušovický pivovar za ne úplně špatnou značku, ale zatím mě příliš nezlomil na svoji stranu.
6,3
25. 3. 2015
lahvové
vzhled: 5, pitelnost: 6, vůně: 6, chuť: 7, celkový dojem: 6
Konrád 14° speciál má oproti očekávání dosti světlý vzhledový profil. Nevím, zda to nebylo várkou, každopádně slámovitá barva mě trochu překvapila. V chuti stabilně vyrovnané, opět podtrženo standardní vratislavickou hořkostí. Nutno samozřejmě odlišovat od jiné čtrnáctky z produkce (Spytihněv).
5,8
23. 3. 2015
lahvové
vzhled: 7, pitelnost: 6, vůně: 6, chuť: 5, celkový dojem: 6
Polotmavý ležák "ESO" od Konráda má zajímavou hřibovitou barvu a poměrně konzistentní pěnu, která krásně po celou dobu drží. Chuťově je středně vyrovnaný a dobře pitelný. Z lahve se však nemůžu zbavit dojmu, že chybí určitá jiskra, což je než výtka spíše stesk. Rád bych zkusil čepované.