Pivomilec

Hodnost: pivní expert
Rok narození: 1976
Kraj: Plzeňský kraj
Kde jsem štamgast: Všude, kde si piva váží...,
Vlastní motto: Pivo a fotbal to je paráda! a Old punks never die!
Pivní mapa uživatele
5,0
10. 1. 2019
čep "v ráji pivaře"
Tento Granát je výrazně sladové a hodně plné pivo, kromě sladké chuti s nádechem karamelu jsou cítit rušivé kovové a alkoholové tóny, na závěr nízká jemně kořenitá chmelová hořkost. Prostě hodně sladké a plné polotmavé pivo s vyšším řízem, které mě ničím neuchvátilo.
2,0
10. 1. 2019
čep "v ráji pivaře"
Včera v KMP totální diacetylovej průser, v chuti jen žluklé arašídy a máslo, hodně másla, až to křivilo hubu. To nešlo pít.
3,0
3. 1. 2019
lahvové
Ani mě nepřekvapuje, že toto černé pivo i za 8,90 Kč nemizí z regálů Alberta. Kdo by si ho kupoval? Milovník sladkého prázdného nic? To když sáhnu pro pytlík mléčných karamelek o regál vedle, sice žízeň nezaženou, ale chutnají podobně, možná i o něco lépe...
6,0
25. 12. 2018
lahvové
Dnes se mi na jedné akci dostalo do ruky toto pivo. Při pohledu na lahev jsem se zhrozil, naskočila mi husí kůže, a vybavily se mi divoký "devadesátky" kdy jsme měli v pivnici se sortimentem z Protivína klubovnu. Tenkrát jsme jako chudí študáci a civilkáři nekoukali na kvalitu, ale na cenově dostupnou kvantitu, a lemtali co teklo. Upřímně, čekal jsem to daleko horší, ale tohle pivo mělo slušný sladový základ, příjemnou střední bylinně chmelovou hořkost, a střední říz. Jednoduché, ale čisté a vysoce pitelné pivo.
8,0
25. 12. 2018
lahvové
vzhled: 9, pitelnost: 7, vůně: 8, chuť: 8, celkový dojem: 8
Vzhledu nelze co vytknout, barva na rozhraní tmavě hnědé až černé (ebenová), hustá okrově béžová pěna, vůně opravdu taková vánoční, v chuti tři linie, sladká sladová, střední hořká a jemně kyselá. Nástup sladový s převahou pražených sladů, pak mix vánočního koření (vanilka, muškát, skořice, hřebíček) s drsnějším zázvorem, dále rozinky, fíky a následuje přechod do kyselé chuti, na závěr střední hořkost s nepatrnou alkoholovou hřejivostí a nádechem fíků a švestek v brandy. K úplné vánoční eleganci a chuťové rovnováze s hebkým pohlazením jazyka mi ještě něco málo chybělo.
4,0
20. 12. 2018
lahvové
Barva silného černého čaje, aroma nevýrazné, lehce citrónová tráva, veškeré chutě přebíjí silná těžká hořkost s tóny dřeva a tabáku, dochuť a pocit v ústech je jako po silném doutníku. Vypadá to, že se pořádně chmelilo jen na hořkost, sypání na aroma šlo stranou. Hodně hořké a zároveň chuťově prázdné silné pivo.
6,0
9. 12. 2018
lahvové
Další dárek z Polska, podle popisku na lahvi regionální prémiový ležák dlouho ležící (min.30 dní) vařený dle staré receptury. Už podle barvy silného černého čaje lze očekávat pořádnou dávku karamele, pěna vysoká řídká a rychle padající. Karamel se dostavil jak ve vůni tak i v chuti, k tomu pražené slady, tmavý chléb, obilí a perník. Chuť ještě doprovází tón takové sklepní zatuchlosti, který znám z bavorských kellerbierů. Plnost lehce vyšší, střední říz a docela vysoká svíravější bylinná hořkost. Nevím čím mě tento ležák zaujal, ale vypil jsem ho rychle a bez problému.
4,0
8. 12. 2018
lahvové
Pivo mi bylo dovezeno z Polska jako dárek, ale kdybych si zaběhl do supermarketu a popadl jakýkoliv euroležák z průmyslového pivovaru, tak to vyšlo na stejno. Nasládlé, vodnaté, chemické a umělohmotné tóny (hlavně v doznívání), jinak je cítit chleba a obilí, střední nearomatická hořkost. Nemůžu si pomoc, ale cítím tam i nějakou houbovou pachuť (exp.12/2018). Kdyby to byl dárek od nepřátel, tak bych to chápal, ale takhle jsem rád, že jsem to dopil.
9,2
8. 12. 2018
lahvové
vzhled: 9, pitelnost: 10, vůně: 8, chuť: 9, celkový dojem: 10
Obdivuji odvahu do čeho se Raven pustil, aby nás překvapil třetím pivem ze série Black Label. Pivo je kvašeno šampaňskými kvasnicemi, zrálo v tancích na dubových hoblinách, pak za pomocí přidaného cukru pivo znovu prokvasilo v lahvích, následně došlo k "odstřelu kvasnic" a přešpuntování lahví, stejně jako u šampaňského (zajímalo by mě, který dobrodruh z pivovaru postupně "polohoval" 1150 lahví tohoto piva). A co že z toho vzniklo? Nebojím se výsledný produkt nazvat belgickým "Biére de champagne", což je šumivé, hodně perlivé suché pivo žlutozelenkavé barvy s citronovou a vínovou kyselinkou, lehkým ovocným (citrusy + trpký angrešt) a bylinným aroma, hořkost je jen slabá, jemná, taková doprovodná (použité chmely: Hallertau Blanc a Nelson Sauvin), slabší tělo, velmi vysoký říz, příjemně osvěžující. Když se vám povede sabráž, kterou lze tyto lahve s pivem otevírat, tak se bude jednat o velmi originální přípitek se zajímavým chuťovým zážitkem.
vzhled: 10, pitelnost: 10, vůně: 10, chuť: 10, celkový dojem: 10
I mně se poštěstilo dostat se k ne zrovna levné lahvičce (0,33 l) tohoto výjimečného piva, které předčilo i mé vysoké očekávání. Po opatrném nalití do skleničky (jinak máte usazené kvasnice všude) očekávejte tmavě mahagonové pivo s hustou lehce béžovou pěnou, už z vůně (po lehkém vydýchání a zteplání piva) si sednete na zadek. Tam se prolínají všechny možné vůně od karamelu, oříšků, lehké praženosti, sušeného ovoce po kořenitou, bylinnou, lehce peprnou a alkoholovou. Chuť očekávejte sladší, karamelovou, s patrnými náznaky sušeného ovoce (švestky, jablečné křížaly, rozinky, datle, fíky), dále s tóny koření (hřebíček, koriandr, peprnost), belgických kvasnic, i alkoholový nádech sherry. Říz i plnost piva je lehce vyšší, přitom je tělo hladce měkké až hedvábné, hořkost střední s dlouhým dozníváním a alkoholovým nádechem. Sice komplikovanější, ale dokonalý a famózní král mezi pivy.