Pivomilec

Hodnost: pivní expert
Rok narození: 1976
Kraj: Plzeňský kraj
Kde jsem štamgast: Všude, kde si piva váží...,
Vlastní motto: Pivo a fotbal to je paráda! a Old punks never die!
Pivní mapa uživatele
8,0
20. 2. 2019
lahvové
Velmi dobrý osvěžující ležák sladové a ovocné chuti (citrusy, tropické ovoce), hořkost je jemnější a uhlazenější než u dalších jejich ležáků (Petrov, Punkevní), ale pořád slušná s bylinně ovocnými tóny, střední říz, tělo lehce slabší, ale vše do sebe dobře zapadá, celkově příjemně zakulacené. Chuťově bych se to nebál přirovnat k nějakému pivu typu India Pale Lager.
7,0
17. 2. 2019
lahvové
V Moravii sládek Honza Grmela předvádí, jak kombinací neběžných chmelů a samotným chmelením dělat z obyčejných piv zajímavá. Tenhle sladový a lehce obilný ležák nástup vyšší chmelově kořenité, bylinné a peprné hořkosti posunuje chuťově o kus dál. Dobrý přímočarý ležák s výraznou hořkostí.
4,0
16. 2. 2019
čep "pod komínem"
Nejspíš jde o jednochmelový ejl chmelený americkým Amarillem vařený ve stylu New England, takže taková NEAPA. Ve složení ječný a pšeničný slad s přídavkem ovesných vloček a chmel Amarillo dává ve výsledku kalný sladový ejl s ovocnou chutí (tropické ovoce + mandarinky), s vyšší plností, nižším řízem, a slabší nudnou hořkostí. V chuti ještě rušivá obilná linka, která drhla v ústech. Zklamání.
7,0
16. 2. 2019
lahvové
Zajímavě chmelený a dobrý ležák. Chuť sladová, mírně chlebová a obilná, střední plnost a jemný říz. Sladovost je vyvažována kořenitou chmelovou hořkostí, když sladová linka skončí, tak ta chmelově hořká se zvýrazní, a pokračuje do ztracena. Ve vůni lehce železitý nádech, v chuti už nikoliv. Barva zlatá, mlhavý zákal, pěna bohatá a stabilní, vzhled bez výhrad.
5,0
15. 2. 2019
čep "pod komínem"
Kyselý, jemně perlivý, naředěný maracujo-ananasový juice. Podobný kyseláč s maracujou ze Zichovce mi chutnal podstatně více.
5,0
15. 2. 2019
čep "pod komínem"
Méně sladká, jemná, osvěžující ledová káva. Nic víc, nic míň.
2,0
15. 2. 2019
čep "pod komínem"
Nejkyselejší Abbey (belgický ale trapistického střihu), který jsem kdy pil. Žádná sladkost, žádná kořeněná linka, žádný karamel a tousty, jen vše přebíjející kyselost, ve které identifikuji tóny kyselých třešní (přesněji takové ty malé trpce kyselé ptačky) a kyselé jablečné křížaly. Hnusný kyselý a trpký dubbel.
8,0
13. 2. 2019
lahvové
Ležák z Kácova s hořkostí 35 IBU, pro mě dostatečný důvod k nákupu láhve. A dobře jsem udělal. Pěkný sladový základ s chlebovými a kvasnicovými tóny bezvadně doplňovaný vyšší, ale příjemnou chmelovou hořkostí. Střední plnost i říz, delší hořký dojezd. Velmi dobré, čisté, hořké a vysoce pitelné pivo.
7,0
13. 2. 2019
čep "v ráji pivaře"
Na jejich sezónní tmavý bock jsem narazil v Plzni na Slovanech, kde nově provozují Pivovarský šenk Šeříková s kompletním sortimentem piv z Knížecího pivovaru Plasy. Stylově odpovídající, sladový, vydatný ale jemný, v chuti sladký, karamelový a toustový, krémově uhlazený, lehce alkoholový bock s jemnou nízkou hořkostí. Slušně pitelné pivo.
6,0
13. 2. 2019
lahvové
Zpočátku sladový ALE s nízkým řízem, pak nástup hořkosti, která je vůči zdánlivě lehčímu tělu hodně vysoká. Spíše než ovocné aroma (mírně grepy) vystupují tóny pryskyřic, jehličí a spáleného dřeva, po zteplání v dochuti připálený nahořklý karamel. Je to řádně chmelený ejl s vyšší hořkostí, ale těch tónu spáleniny a kouře je tam na mě dost. Celkově nadprůměrné pivo, ale od Bastardů spíše průměrné, protože oni vařit umí.