Pivomilec

Hodnost: pivní expert
Rok narození: 1976
Kraj: Plzeňský kraj
Kde jsem štamgast: Všude, kde si piva váží...,
Vlastní motto: Pivo a fotbal to je paráda! a Old punks never die!
Pivní mapa uživatele
5,0
3. 3. 2019
čep "v ráji pivaře"
Pavel Palouš přivezl na zimní Brewstock tento zvláštní mix. Mně se ty chutě moc tloukly, ale co očekávat, když silný RIS říznete višňovým kyseláčem. Příště raději ochutnám obě jejich piva (višňový Berliner Weisse a Russian Imperial Stout) samostatně.
7,0
3. 3. 2019
čep "v ráji pivaře"
Ochutnáno na zimním Brewstocku (2.3.2019), a spokojenost. Taková anglická klasika, chuť obilná, sušenková, lehké tóny praženosti, plnější sladové tělo, střední květinová a zároveň kořenitě zemitá hořkost, možná o malinko vyšší říz, než by bylo potřeba.
7,0
1. 3. 2019
čep "pod komínem"
Lehká, pěkně hořká a čistá APA plná tropického ovoce a citrusů. Vyváženost a vysoká pitelnost jsou přednosti tohoto ejlu.
5,0
1. 3. 2019
čep "pod komínem"
Chuť středně hořká, suchá, střední plnost, nižší říz, aroma tropického ovoce, květin a pryskyřice. Nevýrazná, průměrná IPA.
9,0
1. 3. 2019
lahvové
Tímhle úžasným vzorkem zakončili Ilčíkovy svoji přednášku, a opravdu to byl zlatý hřeb večera. Sladké robustní slámové víno ve stylu Tokajského Aszu plné sladkých rumových rozinek, a přesto pivo. Závěrem chci říct, že každá šarže divokého piva od Wild Creatures nikdy nebude úplně stejná, a to z logických technologických důvodů. Hlavním je spontánní kvašení, kdy desítky bakteriálních kmenů si dělají co chtějí, a nikdy dopředu nevíte, jak to dopadne. Dále je to přidáváním vinných hroznů a ovoce, protože každý ročník je jiný (vyzrálost, cukernatost, aroma). A samozřejmě nelze opomenout blendování (míchání) různě starých piv. Tady nejde o snahu udržet unifikovanou a stejnou chuť všech šarží jedné značky piva, ale naopak o jeho různorodost a výjimečnost v každé šarži.
8,0
1. 3. 2019
lahvové
Pátým degustovaným vzorkem na besedě s Wild Creatures bylo divoké suché meruňkové pivo. Meruňky jsou výrazné ve vůni i chuti, vše podtrženo harmonickou kyselinkou. Tohle pivo už se hodně podobá ovocným lambikům.
7,0
1. 3. 2019
lahvové
Čvrtým degustačním vzorkem na besedě s Ilčíkovými byl trpký a dost kyselý rybízák s višněmi. Chuť asi jako kdybyste belgický kriek řízli vinným octem.
7,0
1. 3. 2019
lahvové
Dalším degustačním vzorkem na besedě s Wild Creatures bylo divoké pivo vzniklé blendováním spontánně kvašených různě starých světlých a tmavých piv s přidáním hroznů odrůdy Moravský muškát. Středně kyselé červené víno s nádechem povidel a karamelu.
8,0
1. 3. 2019
lahvové
Další ochutnané divoké pivo na přednášce s Ilčíkovými mělo hezky vrstvené sladké a kyselé chutě s tóny medových perníčků a medoviny, takové lehké barikované víno.
7,0
1. 3. 2019
lahvové
Tohle bylo moje první "divoké pivo" ochutnané na degustační besedě s majiteli pivovaru (manželi Ilčíkovými). Do piva jsou přidávány hrozny Svatovavřineckého vína, což dodává tomuto pivu chuť suchého červeného vína s nádechem švestek a dřevitosti. Kyselost střední.