Pivomilec

Hodnost: pivní expert
Rok narození: 1976
Kraj: Plzeňský kraj
Kde jsem štamgast: Všude, kde si piva váží...,
Vlastní motto: Pivo a fotbal to je paráda! a Old punks never die!
Pivní mapa uživatele
7,0
23. 8. 2021
čep "v ráji pivaře"
Ve čtvrtek po poháru s CSKA Sofia jsme zapadli do Švejka a ochutnali srpnovou volbu sládků. Konečně výrazněji chmelené pivo, což se projevuje v sušší sladové chuti tóny citrusů, tropického ovoce, bylin a pryskyřice. Taková přímá nekomplikovaná APA se slušnou pitelností.
7,0
11. 8. 2021
lahvové
Tak tomuhle silnému RISu určitě škodí obal, v plechovce tohle pivo rozhodně zrát nemůže. Po napití nastupuje sladkost, pak si vybavím banánek v čokoládě (ta tyčinka s umělou chutí), praženost a karamel, následně se sladká krémová chuť zlomí do suchého závěru a nastoupí nečekaná drsnější zemitá hořkost. Až na ten chuťově divočejší závěr je to dobrý RIS.
8,0
11. 8. 2021
lahvové
Tenhle Doppelbock je zatím nejlepším pivem z Domažlic co jsem ochutnal. Je příjemně sladký, téměř bez chmelové hořkosti, v čisté a hladké chuti vnímám rozinky v rumu a kandované ovoce, pak klasické tóny karamelu, kávy a mléčné čokolády. Sice sladší, ale pitelný a velmi dobrý silák, tohle jsem nečekal.
8,0
4. 8. 2021
lahvové
Pro mě byl vždy skotský BrewDog takový celosvětově známý představitel experimentujícího nezávislého craft pivovaru, což bohužel po vstupu silných investorů už tak úplně neplatí, o čemž svědčí dostupnost jejich piva ve velkých obchodních řetězcích po celém světě, což je proti původní filozofii nezávislého craft pivovaru. Tak nějak nedokážu posoudit, zda se to projevuje i na kvalitě piv, protože ta je pořád hodně vysoká. Chuť tohoto kultovního Punk IPA je sladová a ovocná s bylinným a pryskyřičným nádechem, hořkost je vyšší s dlouhým dozníváním plná tropického ovoce a citrusů. Propojenost a vybalancovanost chutí podporuje vysokou pitelnost. Oceňuji zveřejnění 261 receptů piv pivovaru BrewDog, takže pokud má nějaký domovarník zájem si něco uvařit přikládám webovou adresu https://brewdogrecipes.com/
5,0
3. 8. 2021
lahvové
V nějakém obchodním řetězci jsem narazil na nové lahve i etikety Pardubického pivovaru a piva Pernštejn. Světlý ležák má přídomek Prémium a nově 4,8% alc. Plné sladové tělo se v chuti odráží sladkostí a tu doprovází vyšší říz, jemná chmelová hořkost přichází v závěru. Sladké, nevýrazné, ale čisté (bez vad) a pitelné.
6,0
2. 8. 2021
čep "pod komínem"
Ochutnáno několikrát v průběhu Raven Festu 2021. Jde o slušnou standardní IPA, se sladovým tělem, aroma tropického ovoce, a pryskyřičně bylinnou doprovodnou hořkostí. Taková pitelná tuctovka.
7,0
2. 8. 2021
čep "pod komínem"
Ochutnáno v průběhu 3 dní na Raven Festu 2021 v počtu dvouciferném, takže pitelné, lehké, slušně hořké, zrnité, citrusové a pryskyřičné, hodně prokvašené.
4,0
28. 7. 2021
lahvové
Láhev přivezená z Domažlic mě neuspokojila. Jedná se o typicky české (v tomhle případě chodské) uchopení stylu IPA. Tělo spíše střední, ani sladovost nevystupuje, kromě obligátní dávky karamelu je v chuti cítit jen mátovo-broskvový čaj a tupá vyšší hořkost v závěru. Žádná aromatická bomba a vyladěná hořkost se nekoná.
4,0
24. 7. 2021
lahvové
Byl jsem nucen na jedné akci pít Staropramen, klasice jsem se vyhýbal, takže po Granátu jsem zkusil Extra chmelenou 12°, a musím úplně souhlasit s tím, co je napsáno o recenzi níže Jaroslavem_K. Sladovost s nádechem oxidace a plechu přechází do drsnější svíravější hořkosti, která rychle mizí. U Staropramenu standard, ale všeobecně podprůměr.
4,0
24. 7. 2021
lahvové
Byl jsem nucen dát si na jedné akci Staropramen. Šel jsem do polotmavého Granátu, ale nenadchl mě. V chuti karamelový slad, a pak prakticky nic. Chuťově pusto a prázdno, vodnatost, hořkost minimální.