Pivomilec

Hodnost: pivní expert
Rok narození: 1976
Kraj: Plzeňský kraj
Kde jsem štamgast: Všude, kde si piva váží...,
Vlastní motto: Pivo a fotbal to je paráda! a Old punks never die!
Pivní mapa uživatele
8,0
19. 6. 2019
čep "v ráji pivaře"
Hodně dobře vyladěný Red Ale, barva OK, v chuti třešně v hořké čokoládě, jahody, švestky až povidla, nádech citrusů. Slušně pitelný hořkosladký silák. Moje první pivo od Volta, a jestli jsou všechny takhle vyladěná a pitelná, tak to budou krušná rána...
5,0
18. 6. 2019
čep "v ráji pivaře"
Chuťově to nebylo moc vyvážené, nějak se nesnoubí linka žitného sladu (v chuti žitný pečený chléb) s chmelovou linkou s vyšší hořkostí s tóny malin, švestek, lesního a tropického ovoce. Mírné vyladění by tomuto pivu pomohlo, protože jinak je bez vad.
6,0
18. 6. 2019
čep "pod komínem"
Další sezónní IPA vařená pro pražský Beertime s chmelem Simcoe, má středně plné sladové tělo, nižší říz, střední hořkost s borovicovým dozníváním, lesním ovocem, ananasem a maracujou.
9,0
18. 6. 2019
čep "v ráji pivaře"
Měl jsem z té směsi surovin docela hrůzu, a ještě když jsem viděl fotky s metrákem banánů ve varném kotli, ale výsledek je skvělý. V chuti sladové a zrnité, s nádechem banánů, hořkost střední - vystupují borovicové tóny, tropické ovoce (mango), citrusy (citrony + grepy) a kyselé brusinky. Velmi osvěžující a skvěle pitelný mix chutí s hebkým a zároveň sušším profiem.
5,0
9. 6. 2019
lahvové
Ač tmavé, tak chuťově spíše polotmavé, chuť lehce pražená, karamelové a kávové tóny velmi slabé, spíše sladovost a jemná chmelová hořkost, v dochuti nakyslost (přidaná kyselina askorbová?) a zemitost. Od ostatních tmavých sladkých a ulepených ležáků se liší, ale žádný zázrak to zase není.
6,0
9. 6. 2019
lahvové
Plné sladové tělo, kromě medových a sladkých tónů i připečenost, karamel a mírně kovové tóny. Hořkotrpké doznívání, střední říz. Nadprůměrné silné pivo, a za tyhle peníze nemůže spotřebitel očekávat více.
5,0
8. 6. 2019
čep "pod komínem"
O dva roky později pořád stejná vyšší a drsnější hořkost plná pelyňku, chininu a puškvorce.
6,0
8. 6. 2019
čep "v ráji pivaře"
Jelikož jsem ochutnal v Raven Pubu, tak jsem myslel, že v tom mají prsty oni, ale pivo prý bylo vařeno v pivovaru Máša. Tak akorát nakuřovaný polotmavý ležák, v chuti uzený, kouřový, karamelový slad, ovocný nádech, hořkost nižší chmelově kořenitá. Jemný říz, nižší plnost těla. Celkově se pivo jeví lehčí a prázdnější, než ve skutečnosti je.
5,0
6. 6. 2019
lahvové
Hodně alkoholový polotmavý bock, pořádně sladový s tóny pečených toustů a trochou tmavého chleba, hořkost nízká, celou chuť doprovází výrazná rumová linka, závěr alkoholově hřejivý. Na letní měsíce odvážný počin, protože tohle pít na slunci v +30°C musí mít smrtící následky:-)
6,0
6. 6. 2019
čep "pod komínem"
Akorát karamelu, žádná přeslazenost a ulepenost, ale chuťově příznivá rovnováha karamelové sladkosti a bylinné hořkosti.