Pivomilec

Hodnost: pivní expert
Rok narození: 1976
Kraj: Plzeňský kraj
Kde jsem štamgast: Všude, kde si piva váží...,
Vlastní motto: Pivo a fotbal to je paráda! a Old punks never die!
Pivní mapa uživatele
2,0
13. 11. 2021
lahvové
Melounové pivo?! Nechal jsem se nalákat na "první melounové pivo v Polsku", ač ochucená piva nevyhledávám. No co říct, asi jsem se měl držet své zásady, protože tento rádler, respektive bídný ležák ochucený pořádnou porcí melounové šťávy a aromatických přírodních esencí ze žlutého melounu je šílený. Spíš než pivo je to alkoholický pivo-limonádový sladký mix s výrazným až nepřirozeným aroma žlutých melounů. Někomu to chutnat může, ale mně to pivo nepřipomíná ani náhodou.
5,0
13. 11. 2021
lahvové
Čekal jsem aromatickou bombu, a dočkal se jen hořkosladkého karamelu, grapefruitu a lehce ovocných bonbónů (Bon Pari) a bylinkového čaje.
4,0
13. 11. 2021
lahvové
Opět z lahve hodně vypěnilo. Zvláštní belgický ale, v chuti lesní i tropické ovoce vše dost do sladka, pak nějaké kořenité a bylinné tóny, a to překrývá nádech rozpouštědla (aceton). Střední hořkost. Podivnost.
6,0
11. 11. 2021
lahvové
Lehčí americká IPA ne moc výrazná. Sladový základ, ve sladší chuti jsou cítit citrusy a tropické ovoce, střední pryskyřičná hořkost. Lehčí a snadné pití s příjemnou hořkostí. Sice nuda, ale dobře pitelná.
5,0
11. 11. 2021
lahvové
Opět mi pivo z lahve přepěnilo a půlka zmizela ve dřezu. Polský pokus o Belgian Ale je oříškově karamelový a sladký s nízkou kořenitou hořkostí. Chybí pšenice a estery z belgických kvasnic.
6,0
11. 11. 2021
lahvové
Dlouho mi žádná láhev takhle nevypěnila, ač pivo stojí 14 dní v chladu. Bohatá hustá pěna byla k nezastavení, ale ve sklenici rychle mizela. V chuti pražené a karamelové tóny, a také mléčné čokoládové sušenky (něco jako čokoládové Disco sušenky, nebo takové ty máslové čokoládové věnečky). Hořkost jemná a nižší s nádechem jahod a lesních plodů. Vcelku pitelný polský pokus o sušenkový irský red ale.
5,0
11. 11. 2021
lahvové
Minimální nízká pěna, sladová chuť s pšenicí, kvasnice a bílý chléb, citrusové a pryskyřičné aroma. Střední plnost a suší chuť. Polský pokus o Belgian Blond.
7,0
10. 11. 2021
lahvové
Plnější sladové tělo projevující se sladkou chutí, a pak nástup intenzivní hořkosti s tóny grapefruitu, ananasu, manga, pryskyřice, a vše doplňuje výrazný pepřový nádech. Dobře chmelený a stylu odpovídající American Imperial Pils, škoda že je sladší, ale i tak slušně pitelný. Ten pepřový dojezd je parádní.
4,0
10. 11. 2021
čep "v ráji pivaře"
Ty krávo! Žaneto! Co to je?! A teď vážněji. Tenhle tmavý speciál černý jako bota (200 EBC) a trochu více hořký (50 IBU) je v chuti drsný a nevyleželý. Hořkou čokoládu doprovází pikantní a hřejivý tón, postrádám hebkost a uhlazenost, naopak vystupuje silácká drsnost. Tohle mi moc nejelo.
3,0
10. 11. 2021
lahvové
Očekával jsem něco jako IPL, ale byla to sladká vodnatá lehce zakalená břečka s ovocným nádechem a s velmi nízkou a slabou hořkostí. Po zkušenostech se tomuto pivovaru již v Polsku vyhnu obloukem.