Pivomilec

Hodnost: pivní expert
Rok narození: 1976
Kraj: Plzeňský kraj
Kde jsem štamgast: Všude, kde si piva váží...,
Vlastní motto: Pivo a fotbal to je paráda! a Old punks never die!
Pivní mapa uživatele
7,0
26. 10. 2021
lahvové
Tak tohle byl jeden z těch hořčejších stoutů co jsem pil. Na začátku uhlazená a jemná chuť mléčné čokolády a kávové tóny, ale pak se to přehoupne do hořkých pražených tónů s hořkým dozníváním na závěr. Zajímavé, dobré, pitelné.
6,0
24. 10. 2021
lahvové
Tak Proud už to dotáhl tam kam byl původní záměr, a to jako doplňkový sortiment Plzeňského Prazdroje z populární kategorie "craft beer". K samotnému pivu jen to, že jde o standardní sladový ležák s karamelovým nádechem a střední kořenité hořkosti. Neurazí, ale ani nenadchne.
8,0
17. 10. 2021
čep "pod komínem"
Tuhle včera v Druztové premiérově prezentovanou novinku vařil podle svého receptu Honza Ilgner, tak nevím jestli pod hlavičkou rodinného pivovaru Radouš, nebo pod svým projektem The Barn Beer, každopádně je to skvělé pivo. Sice je velmi světlé (zásluhou vysokého poměru pšeničného sladu přidaného k plzeňskému), a zároveň je velmi čerstvé a svěží, s perfektní příjemnou hořkostí, ze které vystupují bylinné, travnaté a kopřivové tóny. Lehce slabší sladové tělo, střední říz, svěžest a vyváženost má za následek vysokou pitelnost.
5,0
14. 10. 2021
lahvové
Přistál mi na stole Pilsener od Wersteinera, což bylo první setkání s tímto německým pivovarem. Základ je sladový, je cítit těsto, tmavý chleba a karamel, ale chmelem se hodně šetřilo, byl použit Hallertau, ale hořkost je mírná a hodně jemná, což je z mého pohledu spíše na škodu. Lehce vyšší říz podporuje pitelnost, ale extra chuťový zážitek se nekoná.
8,0
14. 10. 2021
lahvové
Pěkně hořká IPA s grepovou chutí, postupně nastoupí i hroznové víno a tropické ovoce. Možná překvapí i o něco vyšší říz, vyšší prokvašenost, a naopak nevystupuje sladové tělo. Vyzdvihnu slušnou pitelnost. Taková old school IPA.
8,0
11. 10. 2021
lahvové
Tak hodně prokvašená IPA to je, ale že by mně praskalo v puse a bublinky lezly do nosu, to rozhodně ne (pil jsem již daleko sušší), a možná právě proto je velmi dobře pitelná. Lehce vyšší říz, hořkost spíše nižší, ale celkově vyniká Nelson Sauvin, takže v chuti bílé víno, angrešt a citrónové sušenky. Volba tohoto chmelu výrazně pivu prospěla, proto hodnotím výše, než by si tato Brut IPA asi zasloužila.
6,0
11. 10. 2021
lahvové
Teď co se v Potštejně i plechovkuje jsem pravidelně zásobován pivy od Clocka. Tyhle sezónní New Louny mají hodně lehké až prázdné tělo, chuťově jsou lehce kyselé a o něco více hořké plné tónů mandarinkové kůry (ne šťavnatých mandarinek). Celkově takové jednoduché lehké snadno pitelné mandarinkové pivo.
8,0
10. 10. 2021
lahvové
Parádní hustá dost kyselá malinová šťáva s mléčným podtextem. Takový koktejl můžu, i když si nedokážu představit vypít více jak dva půllitry.
7,0
10. 10. 2021
lahvové
Dobrý hořký ležák z Ostrova. Ta bylinná hořkost je vyšší a intenzivní s delším dozníváním, jinak čistý ležák.
7,0
8. 10. 2021
lahvové
Když jsem byl v Ostrově naposledy, tak se teprve Rudohor budoval, a já musel na Ryžovnu. Teď jsem se dostal ke Schlickovi, ne ke Štěpánu Schlickovi zakladateli Jáchymova a raziči stříbrných tolarů, ale k ležáku po něm pojmenovaném, a myslím si, že dobrém a vysoce pitelném. Vyvážené pivo se sladovým plným tělem s medovými tóny a nádechem kvasnic a bílého chleba, příjemně bylinně chmeleném.