Pivomilec

Hodnost: pivní expert
Rok narození: 1976
Kraj: Plzeňský kraj
Kde jsem štamgast: Všude, kde si piva váží...,
Vlastní motto: Pivo a fotbal to je paráda! a Old punks never die!
Pivní mapa uživatele
5,0
18. 8. 2023
lahvové
Maxx měl slabší tělo, byl mladinový, zrnitý a obilný se střední drsnější trávovou hořkostí. Zdál se vodnatější.
6,0
18. 8. 2023
lahvové
Polotmavý ležák měděné barvy, husté a stabilní pěny. V chuti jemný a hladký, krémové obilný a karamelový, žitný chléb, chlebová kůrka, střední bylinná hořkost. OK pivo.
9,0
14. 8. 2023
lahvové
Krásně voní (jako les po dešti a smolné dřevo) a ještě lépe chutná. V chuti je pořádná dávka jehličí, smrku i borovice, dále pryskyřice respektive smoly na smrkovém dřevě, ale i sladké dřevo a květinové tóny. Parádní vyvážená hořkost. Les jsem ještě nepil.... Pro mě veliké překvapení.
5,0
14. 8. 2023
čep "pod komínem"
Zavítal jsem do Terchové, kde jsem v resortu Drevenica navštívil i místní minipivovar a ochutnal 5 druhů piv. Je to trochu turistická atrakce, personál o pivu moc neví, jde jim především o vaše peníze. Sezónní lehká IPA nebo spiše Summer Ale, lehčího sladového těla, v chuti citrusy, tropické ovoce a karamel (zbytečně moc), lehce vyšší hořkost. Pitelné a osvěžující, ale nic vyjímečného.
4,0
14. 8. 2023
čep "pod komínem"
Zavítal jsem do Terchové, kde jsem v resortu Drevenica navštívil i místní minipivovar a ochutnal 5 druhů piv. Je to trochu turistická atrakce, personál o pivu moc neví, jde jim především o vaše peníze. Tento medový ležák byl sladký jako cumel. Tady rozhodně kvasinky při druhotném kvašení (dokvašení) neudělaly co měli, toho cukru z přidaného medu tam zbylo strašně moc. Výrazně sladké, výrazně medové, těžko pitelné.
5,0
14. 8. 2023
čep "pod komínem"
Zavítal jsem do Terchové, kde jsem v resortu Drevenica navštívil i místní minipivovar a ochutnal 5 druhů piv. Je to trochu turistická atrakce, personál o pivu moc neví, jde jim především o vaše peníze. Polotmavá 11°byla spíše světlejší (jantarové) barvy, s plnějším sladovým tělem, v chuti karamel, chlebové tóny, slámové tóny, jemná hořkost. Průměr.
5,0
14. 8. 2023
čep "pod komínem"
Zavítal jsem do Terchové, kde jsem v resortu Drevenica navštívil i místní minipivovar a ochutnal 5 druhů piv. Je to trochu turistická atrakce, personál o pivu moc neví, jde jim především o vaše peníze. Tmavá 13°byla taková klasika, plnější tělo, karamelové a pražené tóny, lehce kávy a ovocné kyselinky, hořkost střední bylinná.
4,0
14. 8. 2023
čep "pod komínem"
Zavítal jsem do Terchové, kde jsem v resortu Drevenica navštívil i místní minipivovar a ochutnal 5 druhů piv. Je to trochu turistická atrakce, personál o pivu moc neví, jde jim především o vaše peníze. Světlý Pils 12°byl tedy hodně světlý, lehce sladový s tóny nakyslého chleba, kvasnic a obilí. Hořkost mírná trávová, vyšší říz. Podprůměr.
6,0
11. 8. 2023
lahvové
West Coast IPA mám rád, u "západopobřežní" APA jsem měl obavu, že vyjde více na prázdno, což se tak trochu stalo. Chuťově suché, hořké, v aroma broskve a citrusová kůra, slabší sladové tělo. Slušná pitelnost.
4,0
10. 8. 2023
lahvové
Sladké, hodně sladké, v chuti sladký karamelový sirup, pražený zkaramelizovaný cukr, hořkosladký závěr. Jestli toto je ideálně vyvážená chuť, tak mám asi cukrovku:-)