Pivomilec

Hodnost: pivní expert
Rok narození: 1976
Kraj: Plzeňský kraj
Kde jsem štamgast: Všude, kde si piva váží...,
Vlastní motto: Pivo a fotbal to je paráda! a Old punks never die!
Pivní mapa uživatele
8,0
1. 8. 2019
čep "pod komínem"
Jednoduchý, náramně osvěžující, svěží ejlík plný výrazných citrusových tónů s lehce vyšší hořkostí. V teplém počasí se pije úplně snadno...
9,0
28. 7. 2019
čep "v ráji pivaře"
Jó, takhle má chutnat double IPA. Čistá a vyvážená, plné sladové tělo, výrazné tóny tropického ovoce (mango, ananas), jahod a pomerančů. Po celou chuť do sladka plné šťavnatosti a svěžesti, v závěru nízká hořkost. I přes sílu vysoce pitelné.
4,0
28. 7. 2019
čep "v ráji pivaře"
Od tohoto APA jsem čekal podstatně více, protože z Galaxy se dá vyždímat taková aromatická bomba, která pohladí chuťové pohárky (např. Matuška). Chuťově spíše mdlé a nevýrazné, tropické ovoce (maracuja a mango) jen lehce, k tomu broskve a bílé víno, plnější sladové tělo, nepříjemná hořkost se zemitou pachutí.
6,0
28. 7. 2019
čep "v ráji pivaře"
Od jejich klasické 11° se liší vyšší hořkostí a ke klasickým bylinným tónům přibývá ovocně citrusový nádech. Jinak obilně sladový základ, lehce kvasnice, lehce vyšší hořkost.
7,0
28. 7. 2019
čep "v ráji pivaře"
Svěží, řádně chmelená IPA plná citrusových tónů, vyvážená, plnější sladové tělo, lehce vyšší hořkost s pryskyřičným nádechem. Dobře pitelná, čistá IPA.
7,0
28. 7. 2019
čep "v ráji pivaře"
Zakalená jantarová barva, slušná pěna, střední sladové tělo, zpočátku v chuti uhlazené s tropickým ovocem a citrusy, trochou karamelu a másla, pak nástup drsnější hořkosti. Taková slušná česká IPA.
8,0
28. 7. 2019
čep "v ráji pivaře"
Velmi dobrá APA plná citrusů a grepů, skvěle vyvážená, hodně mě bavil ten chuťový přechod ze sladovosti do čisté hořkosti. Osvěžující a velmi pitelné. Moje první zkušenost s Rudohorem, a spokojenost. Jen tak dále.
9,0
26. 7. 2019
čep "pod komínem"
Nikdy bych nevěřil, že kombinace piva a manga může jít dohromady. Tohle úžasně osvěžující a pitelné ovocné (mangové) pivo strčí všechny ty uměle ochucené ovocňáky a rádlery hravě do kapsy, to se nedá absolutně srovnávat. Perfektně vyvážený fruit ale, v chuti kombinace sladkého mangového džusu s ejlovou jemnou hořkostí. S tím se dá příjemně strávit nejeden letní večer...
6,0
26. 7. 2019
čep "v ráji pivaře"
Lehké světlé výčepní pivo, v chuti obilnost a zrnitost, lehce kvasnice, a celkově dost do sladka. Hořkosti se nedočkáte ani v závěru, pouze 18 IBU. Ale pořád je to chuťově pivo, ideální do těchto veder, nejedná se o žádný vodnatý výplach trubek.
5,0
22. 7. 2019
lahvové
Tak se mi dostala do ruky i tato novinka z Budějovického Samsonu, a jako každý správný silný bock načasovaná na parné léto:-) No pokud si Samson pivní styl bock vysvětluje (jak uvádí) jako "silné pivo s tradicí", tak ať si ho na trh šoupe kdy chce. Typický německý bock to rozhodně není, nejblíže to má možná k maibocku, ale i tak je to chmelení dosti výrazné, a v chuti to zásluhou aromatické střední chmelové hořkosti, která sladovost mírně přebíjí, posunuje do jiných kategorií. Pro mě je to prostě silný český světlý ležák, slušný a pitelný. Nic víc, nic míň.