Pivomilec

Hodnost: pivní expert
Rok narození: 1976
Kraj: Plzeňský kraj
Kde jsem štamgast: Všude, kde si piva váží...,
Vlastní motto: Pivo a fotbal to je paráda! a Old punks never die!
Pivní mapa uživatele
8,0
8. 5. 2019
čep "pod komínem"
Ze svrchně kvašených mají v Radobyčicích Red Ale, který má plnější sladové tělo s obilným nádechem, jemný říz, lehce vyšší hořkost plnou citrusů, třešní, karamelu a zemitějšími tóny. Není co vytknout.
7,0
8. 5. 2019
čep "pod komínem"
Radobyčická dvanáctka je sladová, s plnějším tělem, lehce kvasnicová, čistá, příjemně chmelově hořká. Dobré a hezky pitelné pivo.
6,0
8. 5. 2019
čep "pod komínem"
Desítka v Radbyčicícch je naprosto v pohodě, sice trošku pěnivější, takže při čepování to chce trpělivost, ale žíznivý cyklisté ji ocení. Chuťově hutnější, výrazně kořenitě-zemité, střední říz, podle mě OK.
5,0
7. 5. 2019
čep "v ráji pivaře"
Tentokrát v rámci Volby sládku vyprodukoval Plzeňský Prazdroj polotmavý ležák chmelený českým Sládkem a americkým Eldoradem. Pivo má plnější tělo (plzeňský, bavorský a barevný slad), nízký říz, a jemnější hořkost, kde se kombinují chmelově kořenité tóny (Sládek) s ovocnými hruško-meruňkovými tóny (Eldorado). Zdálo se mi, že se v chuti něco lehce tluče, a pitelnost nebyla nijak extra vysoká.
7,0
7. 5. 2019
čep "v ráji pivaře"
Sezónní IPA s chmelem Simcoe od Chrise Baerwaldta má střední tělo, jemný říz, střední hořkost s delším dozníváním, v sušší chuti tóny tropického ovoce, citrusů a borovic. Dobrý ejl chmelený specifickou odrůdou Simcoe je čistý, vyvážený a slušně pitelný.
6,0
5. 5. 2019
lahvové
Nevýrazný, ale slušně pitelný typický český ležák. Střední sladové tělo, střední říz, střední bylinná hořkost.
6,0
3. 5. 2019
lahvové
Čekal jsem to sladké, ale tohle je fakt hodně sladké, čemuž se nelze divit, když se doslazovalo cukrem kandys. Kromě sladké karamelové chuti ještě vnímám ovocné tóny, hlavně zralé meruňky a broskve, sladké banány, sladké melouny a jablka. Vše doplňováno kořeněnou linkou s hřebíčkem, koriandrem a mátou peprnou, což dodává pivu jemnou pikantnost. Nízký říz, středně plné tělo, v závěru střední hořkost. Jde o takový hybridní mix, prostě slušná IPA s použitím belgických kvasnic (proto koření + pikantní nádech) zalitá doslazeným ovocným sirupem.
8,0
1. 5. 2019
čep "pod komínem"
Tento Smoked Brown Ale je zajímavá šílenost, nic takového jsem ještě nepil. Slabší tělo, střední říz, chuťově do sladka s tóny pražené kávy, ořechů a sušenek, a vše v lehkém kouřovém oparu. Překvapivě velmi dobré a vysoce pitelné.
7,0
1. 5. 2019
čep "v ráji pivaře"
Hodně pražený téměř černý ležák, plnějšího sladového těla, jemně perlivého řízu je chuťově výrazný po kávě, karamelu a čokoládě. Dobrý tmavý ležák.
8,0
28. 4. 2019
čep "v ráji pivaře"
Tato NEIPA potvrzuje, že Černý potoka opravdu umějí. Sladká, chuťově bohatá, šťavnatá New England IPA plná zralého tropického ovoce (hlavně ananasu), broskví a sladkých melounů. To bych dokázal pít bez omezení, až na tu cenu v Pivotečce (86 Kč/0,5 l).