Pivomilec

Hodnost: pivní expert
Rok narození: 1976
Kraj: Plzeňský kraj
Kde jsem štamgast: Všude, kde si piva váží...,
Vlastní motto: Pivo a fotbal to je paráda! a Old punks never die!
Pivní mapa uživatele
6,0
28. 4. 2019
čep "v ráji pivaře"
Jde o hodně hořký skoro polotmavý (amber) ejl vařený na počest narozenin (1955) majitele pivovaru. V chuti aroma citrusů, karamelu, borovice a lesního ovoce. Čistý hořký, ale jinak celkem nudný ejl.
6,0
28. 4. 2019
čep "v ráji pivaře"
Další Velikonoční speciál ochutnaný 27.4. v Pivotečce byla Kačenka 14° z Dobrušky. Opět je to sladší pivo se středním až lehce plnějším sladovým tělem, nižším jemným řízem a vyšší ráznou a intenzivní kořenitě peprnou a bylinnou hořkostí. Brutálně chmelený hořkosladký speciál.
5,0
28. 4. 2019
čep "v ráji pivaře"
V Kynšperském pivovaru vaří zelený ležák Zajíc 12° 2x ročně, jednou je to po sklizni chmele, kdy se přidávají do várky čerstvé zelené chmelové šišky, a podruhé jako Velikonoční speciál s přídavkem kopřiv. 27.4. jsem ochutnal v Pivotečce zelenou kopřivovou velikonoční verzi, což je pivo sladší se středně plným sladovým tělem a vyšším řízem, v chuti markantní bylinně kopřivová linka, hořkost je střední s přímým nástupem a silným trávově bylinným dozníváním. Jednou ročně na Velikonoce OK, ale pořád pít bych to asi nechtěl.
6,8
26. 4. 2019
lahvové
vzhled: 7, pitelnost: 7, vůně: 6, chuť: 7, celkový dojem: 7
Vcelku vyladěná a čistá APA vyšší hořkosti s tóny citrusů a tropického ovoce. Po zteplání lehce vystoupí máslíčko a karamelky. Ale jinak dobře pitelný ejl.
8,1
25. 4. 2019
lahvové
vzhled: 9, pitelnost: 8, vůně: 8, chuť: 8, celkový dojem: 8
Barva kaštanová, bohatá bublinová pěna béžové barvy, vůně toustová a karamelová, střední plnost těla i říz, příjemná střední bylinná a kořenitá hořkost. Chuť sladová, toustová, lehce karamelová, v dochuti bylinný a kořenitý nádech. Velmi dobré polotmavé pivo, které se pije úplně samo.
5,0
24. 4. 2019
lahvové
Sladší sladové pivo (jakoby ho někdo dosladil kapkou hruškového sirupu) s jemnou bylinnou hořkostí je vcelku sladěné a pitelné, ale žádný výroční zázrak se nekoná. Jinak pěna je typická jarová, která mizí jak mávnutím kouzelného proutku.
4,0
24. 4. 2019
lahvové
Domnívám se, že jde o modifikaci piva od Regenta, které se jmenovalo Super výčepní světlé. V chuti je obilné a zemité, se střední ulpívající hořkostí s nádechem spálené gumy.
3,0
22. 4. 2019
lahvové
Tuhle lahev jsem si koupil U Přeška v Přešticích v domnění, že jde o ryze jejich produkt, ale tak jednoduché to není, létá v tom i létající pivovar Malý Janek. Ale žádný zázrak to není, tahle chemická sloučenina s chutí acetonu, ředidla, umělé hmoty a nádechem zelených jablek je hodně rozháraná, a k dobrému ležáku na míle vzdálená.
8,0
22. 4. 2019
čep "pod komínem"
Krásný krémový stout plný hořké čokolády, pražených a kávových tónů, střední hořkosti, nízkého jemného řízu a vyšší plnosti. Perfektní čokoládový stout k vychutnávání.
8,0
22. 4. 2019
čep "pod komínem"
Po ochutnání tohoto IPA se mi vybavila výrazně grepová chuť DPH 15° z Dobřanské Modré hvězdy ještě když tam vařil Petr Petružálek. Asi jablko nepadá daleko od stromu, protože jeho dcera Žaneta vyrobila podobně výrazně grepové, hezky vyladěné pivo s tóny tropického ovoce, se slušnou dávkou hořkosti a dlouhým dozníváním.