Pivomilec

Hodnost: pivní expert
Rok narození: 1976
Kraj: Plzeňský kraj
Kde jsem štamgast: Všude, kde si piva váží...,
Vlastní motto: Pivo a fotbal to je paráda! a Old punks never die!
Pivní mapa uživatele
5,0
8. 12. 2021
čep "v ráji pivaře"
Zkusil jsem polotmavý ležák z velkopopovického Kozla uvařený v rámci Volby sládků. Má přídomek kaštanový, protože v aroma mají být tóny pečených jedlých kaštanů, já cítím nasládlý karamel a lískové oříšky, a jinak nudné, prázdné se slabým řízem a jemnou hořkostí.
5,0
3. 12. 2021
lahvové
To je tak, když už máte v Miláně plné zuby piv Moretti a Peroni, a narazíte na Nováka, což má být "Original Czech Premium Pils Premium Quality" ještě s ochrannou známkou (CHZO - chráněné zeměpisné označení) České pivo, a nakonec se z toho vyklube nejspíš přebalená jedenáctka Samson. Lehké vodnatější tělo, mírné obilné a sladové tóny, vyšší sycení, medová sladkost, střední bylinná hořkost. Jednoduchý snadno pitelný komerční ležák. Z toho si Italové na zadek nesednou.
5,0
1. 12. 2021
lahvové
Zkusil jsem IPA se sušeným konopím, které bylo louhováno v pivě 48 hodin. Cítit v pivě bylo, ale pít se to dalo.
6,0
1. 12. 2021
lahvové
Mám vyzkoušeno, že v Polsku silné baltské portery umí. Tenhle s třešňovou šťávou je pražený, hořce čokoládový, kávový, alkoholově hřejivý, suchý, ale vše trochu narušuje výrazně kyselý tón třešňové šťávy. Až na tu kyselost, vše OK.
5,0
27. 11. 2021
lahvové
Na tohle pivo jsem se těšil, očekával jsem něco jako belgický Tripel dokvašovaný v láhvi až 3 roky. Je mi jasné, že když se znovu rozjíždí fermentace v láhvi ať už za přidání čerstvé mladiny nebo "kroužků" či cukru před lahvováním, vždy je výsledek tak trochu loterie. Chuť je taková sladkokyselá, lehce kořeněná a ovocná, pivo je plné sladové s vyšším řízem, a samozřejmě vystupující alkoholovou linkou. Čekal jsem více než kontrast cukerné sladkosti a kyselých zelených jablek.
4,0
25. 11. 2021
lahvové
Tak tento zimní silný tmavý ležák mi nechutnal. Na mě byl příliš kyselý, vystupoval z něj alkohol, který upozaďoval pražené tóny a tóny hořké čokolády, a naopak vystupovala nepříjemná spálenina (spálená guma), a v pozadí byl cítit hřebíček se zázvorem. Ty chutě celkově do sebe nezapadaly, spíše se tloukly.
7,0
25. 11. 2021
lahvové
V Polsku mi zaujala i Rice IPA od Pinty. A zaujala mě i chuťově, protože ta rýže cítit je, taková do sladka, možná jako meruňkový rýžový nákyp. Jinak mírná hořkost s citrusy, tropickým ovocem, ale nijak intenzivní. Nižší plnost, uhlazenost, dobrá pitelnost.
6,0
14. 11. 2021
lahvové
Taková česká klasika v řemeslném podání. Lehčí a prázdnější ležák je v chuti sladový s trochou bílého chleba, kořenitou až trávovou lehce vyšší hořkostí. Čisté, dobře pitelné pivo na žízeň.
8,0
13. 11. 2021
lahvové
Velmi dobrý silný porter rubínové barvy plný pražených tónů, hořké čokolády, kávy a lékořice. Perfektně skrytý alkohol. Poláci tyhle baltské portery umí i v průmyslových pivovarech za rozumné peníze.
7,0
13. 11. 2021
lahvové
Až na tu jemnou pachuť připáleniny, je to klasický Hefeweizen. V chuti banány, meruňky, bílý chléb, kvasnice a hřebíček. Hořkost jemná a nízká, střední říz. Není až tak výrazné, ale je vyvážené a pitelné.