Bc.

Hodnost: pivní expert
Kraj: Plzeňský kraj
Kde jsem štamgast:
Vlastní motto: Kolik piv piješ, tolikrát jsi člověkem. :-)
Pivní mapa uživatele
5,4
29. 4. 2016
lahvové
vzhled: 5, pitelnost: 6, vůně: 6, chuť: 5, celkový dojem: 5
Výčepní tmavé Krušovice jsou charakteristické hlavně pro svou karamelovou středně intenzivní vůni a karamel se prolíná i do chuti, naštěstí nepůsobí nijak připáleně. Přesto se jedná o pivo hlavně pro vyznavače sladšího spektra. Říz je trochu zvýšený, ale zároveň podporuje pitelnost. Hlavně nenechat zteplat, jinak zblízka poznáte všechny vosy v okolí. :-)
7,0
17. 4. 2016
lahvové
vzhled: 6, pitelnost: 7, vůně: 8, chuť: 7, celkový dojem: 7
Jantarová jiskrná barva, pěna naneštěstí dlouho nevydržela, ale při degustaci z PET lahve nelze plně hodnotit. Vůně lákavá, ovocná, s chmelovou dominancí. Ta je patrná samozřejmě rovněž v chuti. Kromě chmelových hlávek je v pozadí ale i karamelová sladovost, což vytváří příjemně hřejivou kombinaci. Velmi dobré pivo, v skrytu duše jsem možná čekal ještě více.
6,4
8. 4. 2016
lahvové
vzhled: 7, pitelnost: 7, vůně: 6, chuť: 6, celkový dojem: 7
Barevně se jedná o světlejší polotmavé pivo, odstín jantarový jiskrný. Pěna špinavě bílá. Chuťově sladovější, rozhodně nelze čekat chmelové orgie, ale přesto vyvážené. Bonusem je příjemné alkoholově hřejivé působení. Celkově velmi pohodové pivo, ideální třeba na podzimní večer. Rozhodně bych tohoto ševce nechtěl pít v letních třicítkách, jeho kladívko by pak asi bylo hodně ostré. :-)
6,0
8. 4. 2016
lahvové
vzhled: 6, pitelnost: 6, vůně: 6, chuť: 6, celkový dojem: 6
Světlý ležák z Loučné nad Desnou má barvu světlejšího zlata, pěna je bělostně bílá. Vůně středně intenzivní, kvasnicová. Chuťově zhruba v průměru. Pivo je sice slušně vyvážené, nijak neruší a dobře se pije - zároveň však ničím nevybočuje nad konkurencí. Z hlediska mé optimální pitelnosti bych mírně ubral na říznosti.
5,8
19. 3. 2016
lahvové
vzhled: 5, pitelnost: 6, vůně: 6, chuť: 6, celkový dojem: 6
Čeledín je poctivé světlé výčepní pivo se standardní barvou a bílou pěnou. V chuti vyvážené, středně intenzivní. Zpočátku na jazyku příjemně sladová chuť. Hořkosti trochu trvá, než se rozleží, ale je akorátně intenzivní. Přestože hodnoceno z PET, ostudu tato kyšická desítka rozhodně neudělá.
6,5
19. 3. 2016
čep "v ráji pivaře"
vzhled: 6, pitelnost: 6, vůně: 6, chuť: 7, celkový dojem: 7
Další ochucené pivo z Plas má příjemně matnou barvu, základ je okrový a připomíná obilné zlato. Ani na druhý pokus mě však plasský pivovar nepotěšil pěnou. Přes dobré ošetření byla během chvilky pryč. Naopak chuť zaujala, neboť ozvěny zázvorové příměsi se zde vhodně doplňují se sladovým základem. Pivo lehce připomínalo radler, ale rozhodně mě neurazilo.
7,2
19. 3. 2016
čep "v ráji pivaře"
vzhled: 6, pitelnost: 8, vůně: 6, chuť: 8, celkový dojem: 7
Medové speciální pivo z Knížecího pivovaru Plasy má hnědou matnou barvu, zkrátka nefiltr jak má být. Pěna bohužel moc nevydržela, ale na druhou stranu je tam snaha kroužkovat po stěně sklenice. Je to asi nejslabší článek piva, které jinak velmi dobře chutná. Čerstvé, hřejivé, lehce máslovité, vyváženost střední, pitelnost ideální.
4,2
12. 3. 2016
lahvové
vzhled: 4, pitelnost: 5, vůně: 4, chuť: 4, celkový dojem: 4
Dvanáctka Ostravar vařená pod hlavičkou pivovaru Staropramen je přece jen o něco lepší. Barva oranžově-zlatavá, pěna čistě bílá s nižší trvanlivostí. Ve vůni i chuti opět patrná nakyslost. Intenzita střední, hořkost s lehkým důrazem. Přes některé rozporuplné parametry nelze upřít zřejmě záměrnou specifičnost. Překvapivě mě svým způsobem na tomhle pivu něco láká.
2,3
12. 3. 2016
lahvové
vzhled: 3, pitelnost: 2, vůně: 2, chuť: 2, celkový dojem: 3
Po dlouhé době jsem navštívil Hypernovu, a tak se mi dostal do ruky double od Ostravara. Náladu mi ale zkazil hned první ochutnávaný vzorek. Ani se nechce věřit, že by výčepní pozdrav z Ostravy byl tak špatně vyladěný. Chuť nevýrazná, nakyslá, tělo prázdné. Tohle pivo nezachrání ani žízeň jako trám.
7,3
28. 2. 2016
lahvové
vzhled: 8, pitelnost: 8, vůně: 7, chuť: 7, celkový dojem: 7
Vratislavický Ale se prodává s vkusnou etiketou s logem Bizona. Barva piva je hnědo-černá, tmavě kaštanová. Vůně spíše sladová, poměrně intenzivní. Pěna má zbarvení světle hnědé a větší bubliny. V chuti se snoubí výrazná sladovost s pozvolně se křížící hořkostí. Hořký ocásek je po každém doušku vskutku dlouhý. Při vynikajícím poměru cena/výkon si tohle pivo vždy rád zopakuji.