J. K.

Hodnost: pivní skaut
Kraj: Hlavní město Praha
Kde jsem štamgast:
Pivní mapa uživatele
7,0
24. 6. 2022
lahvové
Vyvážené tmavé pivo, poměrně plné, ani sladké, ani vysloveně hořké, ale tíhne spíš k té hořkosti. S výrazně praženou chutí, ale ta nemá významnou kávovou či čokoládovou chuť. V každém případě pivo se skvěle popíjí a v žádném případě nepatří mezi nepovedená tmavá piva. Zakoupeno v Kauflandu.
7,0
15. 6. 2022
lahvové
Pivo výhradně orientované na chmelové aroma. Sladová chuť je značně potlačená. Chmelová chuť má bylino-hořko-kyselý charakter, chmelené je to tedy poměrně zajímavě. Dominuje bylinný charakter. Přebitá sladová chuť se projeví spíše v závěru.
7,0
12. 6. 2022
lahvové
Solidní průmyslový ležák s výrazným sladovým tělem a solidně hořkým závěrem. Některým mega velkým pivovarům tak ukazuje, že pivo s výrazným sladovým tělem může být i hořké ;-). Zakoupeno v Globusu Černý most v Praze.
5,0
7. 6. 2022
lahvové
Jde o výhradně hořké polotmavé pivo. Hořký je začátek, střed i konec. Někde mezi středem a koncem jsem zaznamenal ovocné tóny, ale ty mně připomínají citrón :-). Sladké tóny pivo obsahuje, ale jsou extrémně potlačené, hledáte je lupou. Problematická je také ulpívající hořkost na jazyku. I když pivo nepiju, stále vnímám hořkost i dlouho po napití. Ideální pivo pro pesimisty :-).
8,0
6. 6. 2022
lahvové
Kdo by nepil Wejzna od Primátora, že? Tohle pivo znám velmi dlouho a je jasné, že prošlo proměnou ;-). Původně nadprůměrně plný, ovšem poměrně chuťově plochý pšeničák dnes není až tolik plný, ale na druhou stranu je příjemně svěží, s výrazným banánovým aroma s hřebíčkovým závěrem.
8,0
5. 6. 2022
lahvové
Vodnato-chlebnatá desítka s vyšší hořkostí. Ovšem zcela odlišný orchestr vzhledu a chuti nastane v okamžiku, kdy s větším či menším zbytkem piva promícháme usazeniny ze dna lahve. Pak jde o zcela neprůhlednou sladovo-chlebnatou desítku se solidní hořkostí. Zakoupeno v 1,5L plastové lahvi v Kauflandu.
9,0
3. 6. 2022
lahvové
Poctivý dvanáctistupňový světlý ležák s nadprůměrným řízem a nadprůměrnou hořkostí. Takřka neprůhledný! Zakoupeno v 1,5L plastové lahvi přímo u výrobce.
8,0
24. 5. 2022
lahvové
Chutný mix plného karamelo-sladového těla, v závěru trochu té hořké kávičky, ale jen opravdu maličko. Plnost piva - to je hlavní deviza tohoto ležáku (s ohledem na stupňovitost). Pivo jasně ukazuje, že u Primátorů prostě umí ;-). Zakoupeno v Tesco Extra v Praze. A řekl bych, že je k mání pouze v tomto řetězci (pokud nepočítám speciální prodejny).
7,0
17. 5. 2022
lahvové
Ne zcela příjemnou a výraznou sladko-karamelovou chuť střídá povedený sucho-hořký závěr s poměrně výrazným kávovým aroma. Říz je nezanedbatelný. V průmyslovo-supermarketové konkurenci se toto pivo rozhodně nemůže ztratit. Zakoupeno v plechu.
4,0
12. 4. 2022
lahvové
Svěží, ale výhradně vodnatá (jakoby ředěná) desítka s jemně hořkým závěrem.