J. K.

Hodnost: pivní skaut
Kraj: Hlavní město Praha
Kde jsem štamgast:
Pivní mapa uživatele
8,0
28. 11. 2022
lahvové
Nejspíš snížili stupňovitost. Obsah alkoholu 5,0%, stupňovitost neuvedena, odhaduji na 12°. Jde o výborný tmavý ležák. Nadprůměrně hořký s výraznou kávovou chutí. Zakoupeno v řetězci NORMA.
8,0
7. 9. 2022
lahvové
Svěží, nejen neurčitě citrusové a hořké pivo, ale zároveň pivo se znatelně laděnou chutí do kysela, citrónu.
7,0
3. 9. 2022
lahvové
Svěží pivko s výrazným citrusovým aroma, hořkost je spíše slabší. Říz je slušný, pěna bohatá. Jde o dost speciální záležitost, takže správnost stylu nedokážu posoudit, ale je to dobré ;-). Pivo vedle sladu ječného obsahuje i pšeničný slad. Zakoupeno v supermarketu Norma v obci Praha-Uhříněves.
3,0
28. 8. 2022
lahvové
V lahvové verzi pod názvem "Pšeničná 12" jde bohužel o naprostou tragédii! Je to vlastně citrusová limonáda. Pivo nemá bublinky, nemá říz. Banánové aroma hledáte někde mezi citrusy, na hřebíček zapomeňte. Primátor Weizen za méně jak poloviční cenu toto pivo strčí za nehet malíčku u nohy.
9,0
27. 8. 2022
lahvové
Skvělá šestnáctka bez příkras. Nejde o nějaký orchestr výrazných chutí, ale jde o pivo plné (to v každém případě), zpočátku sladové, což následně střídá silná, nadprůměrná hořkost. Jde samozřejmě o velmi povedené pivo, takže na alkoholovou linku zapomeňte - je to neznámý pojem, maximálně ji tam můžete nalézt v podobě hřejivosti a v charakteru hořkosti (pokud vám pivo leží nějakou dobu na stole a již není tak studené).
7,0
12. 8. 2022
lahvové
Dominantou tohoto piva je jeho nachmelení, které je opravdu mimořádně výrazné - významně hořké s aroma bylinného charakteru. Zakoupeno v Bille v OC Futurum Kolín a řekl bych, že tam toto pivo mají stále.
8,0
3. 8. 2022
lahvové
Mimořádně svěží pivko s příjemnou vůní. V chuti zcela dominují citrusové plody, v pozadí by se našla nějaká ta broskvička apod. Říz nezanedbatelný, hořkost významná, zejména v závěru. Zakoupeno - a nyní POZÓR, překvapení - v NORMĚ :-D, konkrétně v obci Praha-Uhříněves.
6,0
25. 7. 2022
lahvové
Technicky rozhodně dobře zvládnuté pivo. Vzhledem ke stupňovitosti piva rozhodně musím ocenit, že pivo není žádný "alkáč". Ale fakt, alkoholová chuť v pivu vůbec není! Problém ovšem je, že je to fakticky jenom takové sladké. V závěru je sice nějaká maličká chmelová tečka a i nějaký ten karamelový nádech by se našel, ale třeba chuť kávy? Tak tu opravdu neregistruji. Možná kdybych si dal do kávy dvacet kostek cukru, tak to asi bude chutnat podobně :-). Ale buďme vděční za ty dary - mimořádně silné pivo bez žádné pachuti, jenom není moc chuťově atraktivní.
7,0
22. 7. 2022
lahvové
Svěží, ultra hořký ležák. Pivo je možné zaměnit za svrchně kvašené, ačkoliv to tak pochopitelně není. Ultra hořký, spodně kvašený ležák, vzhledem ke své stupňovitosti s výrazně zastřenou sladovou chutí (ale je tam) s podprůměrným řízem. Zcela neprůhledný. Ovocné aroma je přítomné (broskev, meruňka), nicméně je dost zastřené tou ultra hořkostí.
7,0
21. 7. 2022
čep "no name"
Ochutnáno 16. 7. 2022 v restauraci Dřevák v Nymburce. Chuť už nejsem schopen přesně popsat (detailně si ji už nepamatuji), nicméně z piva jsem měl dobrý pocit a chuť odpovídala stylu IPL, tj. stylu, který napodobuje styl IPA, APA ve spodně kvašeném ležáku (přidáním speciálních chmelů).