J. K.

Hodnost: pivní skaut
Kraj: Hlavní město Praha
Kde jsem štamgast:
Pivní mapa uživatele
8,0
23. 12. 2022
lahvové
Do hřebíčku laděné (na jiné tóny spíše zapomeňte) pšeničné pivo s výraznou a velmi příjemnou vůní, slušným řízem a nadprůměrnou hořkostí. Je to výhradně hořký "pšeničák", bacha na to, komu to nevyhovuje. Pivo vedle sladu pšeničného obsahuje i slad ječný. Zakoupeno v lahvi přímo v podnikové prodejně v Kladně.
7,0
14. 12. 2022
lahvové
Pivo s příjemnou, neotřelou sladovou chutí (sladko-kyselo-kořeněná chuť) a s hořkým závěrem. Bohužel, ve velmi malé míře je přítomna železitá (pa)chuť.
5,0
13. 12. 2022
lahvové
Průměrný ležák s nadprůměrným chmelením :-). Dvojitá dávka chmele spíše přidává bylinnou chuť, nikoliv vyšší hořkost, nicméně toto pivo je spíše hořké, nikoliv sladké. Chuť obsahuje nepříjemné železité tóny, ale nejde o nic vážného, přesto to považuji za problém.
6,0
7. 12. 2022
lahvové
Spíše hořké polotmavé pivo s příchutí medu a perníku. Chuť perníku je výrazná. Pivo má i určitý hřejivý potenciál. Nyní asi Panaczka zklamu, ale můj "šálek kávy" to úplně není. Ale neřešte to, zkuste to ;-).
8,0
28. 11. 2022
lahvové
Nejspíš snížili stupňovitost. Obsah alkoholu 5,0%, stupňovitost neuvedena, odhaduji na 12°. Jde o výborný tmavý ležák. Nadprůměrně hořký s výraznou kávovou chutí. Zakoupeno v řetězci NORMA.
8,0
7. 9. 2022
lahvové
Svěží, nejen neurčitě citrusové a hořké pivo, ale zároveň pivo se znatelně laděnou chutí do kysela, citrónu.
7,0
3. 9. 2022
lahvové
Svěží pivko s výrazným citrusovým aroma, hořkost je spíše slabší. Říz je slušný, pěna bohatá. Jde o dost speciální záležitost, takže správnost stylu nedokážu posoudit, ale je to dobré ;-). Pivo vedle sladu ječného obsahuje i pšeničný slad. Zakoupeno v supermarketu Norma v obci Praha-Uhříněves.
3,0
28. 8. 2022
lahvové
V lahvové verzi pod názvem "Pšeničná 12" jde bohužel o naprostou tragédii! Je to vlastně citrusová limonáda. Pivo nemá bublinky, nemá říz. Banánové aroma hledáte někde mezi citrusy, na hřebíček zapomeňte. Primátor Weizen za méně jak poloviční cenu toto pivo strčí za nehet malíčku u nohy.
9,0
27. 8. 2022
lahvové
Skvělá šestnáctka bez příkras. Nejde o nějaký orchestr výrazných chutí, ale jde o pivo plné (to v každém případě), zpočátku sladové, což následně střídá silná, nadprůměrná hořkost. Jde samozřejmě o velmi povedené pivo, takže na alkoholovou linku zapomeňte - je to neznámý pojem, maximálně ji tam můžete nalézt v podobě hřejivosti a v charakteru hořkosti (pokud vám pivo leží nějakou dobu na stole a již není tak studené).
7,0
12. 8. 2022
lahvové
Dominantou tohoto piva je jeho nachmelení, které je opravdu mimořádně výrazné - významně hořké s aroma bylinného charakteru. Zakoupeno v Bille v OC Futurum Kolín a řekl bych, že tam toto pivo mají stále.