Jaroslav_K

Hodnost: pivní skaut
Kraj: Středočeský kraj
Kde jsem štamgast:
Pivní mapa uživatele
7,7
16. 9. 2021
lahvové
vzhled 7
barva ++, průzračnost: kalná, pěna: krémová
pitelnost 8
nasycenost: střední, plnost: střední
vůně 7
intenzita +, vyváženost +
chuť 8
intenzita +, vyváženost +, hořkost: drsná, doznívání: krátké
celkový dojem 8
Barva zlatá. Pivo čiré. Pěna bílé barvy. Středně vysoká a středně hustá. Pozvolna opadne na stabilní povlak. Vůně je na intenzivnější úrovni a je sladová a chmelově hořká. Po mírném ohřátí piva i slabě kvasnicová. Chuť je ze začátku doušku sladová a sladká. Asi v polovině doušku se přidává chmelová hořkost. Ta není moc intenzivní, ale je taková drsnější. Chvílemi to připomíná až typickou ejlovou grepovou hořkost. Chvílemi taková až citrusová nebo bylinková. Je ale velmi příjemná. Doznívání je krátké a je sladové a řízné. Sladová chuť s trochou té drsné hořkosti zůstává v ústech středně dlouho po napití. Plnost odpovídající. Říz průměrný, možná trochu nepatrně vyšší. Pitelnost výborná. Celkový dojem: chuťově takové zajímavé, ne úplně tradiční. Každopádně velmi pitelné. Určitě nadprůměr.
8,9
13. 9. 2021
prostředí: 10, servis: 10, výběr: 7, jídlo: 9, cena: 7, celkový dojem: 10
Navštíveno 16.7.2021. Na výběr většina místních piv. Jídlo super za normální přijatelné ceny. Obsluha milá, sympatická a ochotná. Fajn prostředí. Parádní podnik.
7,8
13. 9. 2021
prostředí: 10, servis: 8, výběr: 7, jídlo: 8, cena: 10, celkový dojem: 7
Navštíveno v létě 2018 a znovu teď 17.7.2021. Na výběr všechna místní piva za velmi rozumnou cenu. Jídlo lepší standard. Obsluha milá v rámci možností, ale sympatická. Celkově určitě velká spokojenost.
6,3
13. 9. 2021
prostředí: 8, servis: 6, výběr: 5, jídlo: 0, cena: 6, celkový dojem: 7
Docela pohodový podnik kousek zastrčený od litoměřického centra v areálu bývalého pivovaru. Navštíveno 20.8.2021. Pátek dopoledne, obsluha se úplně zrovna nepřetrhla. Výběr Plzeň, Kozel, Volba sládků a hlavně místní pivo Kalich (proto jsem tam šel). Ale fajn podnik.
7,0
13. 9. 2021
čep "v ráji pivaře"
Navštíveno 20.8.2021 a ochutnáno pivo Kalich a aktuální volba sladků.
5,2
13. 9. 2021
lahvové
vzhled 6
barva +/-, průzračnost: čirá, pěna: bohatá
pitelnost 6
nasycenost: střední, plnost: střední
vůně 5
intenzita -, vyváženost +/-
chuť 5
intenzita +/-, vyváženost +/-, hořkost: slabá, doznívání: dlouhé
celkový dojem 5
Barva měděná. Pivo čiré. Pěna slabě nahnědlá. Středně vysoká a středně hustá. Pozvolna opadne na stabilní povlak. Vůně je středně intenzivní a je pražená, karamelová, slabě kávová a chmelově hořká. Chuť je ze začátku doušku sladká, sladová a karamelová. A takhle to vydrží až do konce doušku. Doznívání je dlouhé a je pražené, karamelové a slabě kávové. Stejná chuť zůstává v ústech středně dlouhou dobu po napití. Po mírném ohřátí piva se objevuje velmi slabá chmelová hořkost. Ta je však taková trpká a bylinková. Také po mírném ohřátí ustupuje ta pražená chuť. Plnost průměrná. Pivo je celkem vodové. Říz průměrný. Pitelnost dobrá. Celkový dojem. Ještě by to trochu zasloužilo doladit, ale jinak to není špatné. Na průmyslový počin takový průměr.
5,3
13. 9. 2021
lahvové
vzhled 6
barva ++, průzračnost: čirá, pěna: nepatrná
pitelnost 5
nasycenost: střední, plnost: slabá
vůně 6
intenzita +/-, vyváženost +/-
chuť 5
intenzita +/-, vyváženost +/-, hořkost: slabá, doznívání: dlouhé
celkový dojem 5
Barva zlatá. Pivo čiré. Pěna bílé barvy, středně vysoká a řídká. Rychle úplně zmizí. Vůně je docela intenzivní a je sladová a obilná s trochou chmelové hořkosti. Začátek doušku je sladový a sladký. Ke konci doušku se přidává slabá obilná chuť a velmi slabá chmelová hořkost. Doznívání je docela dlouhé a je sladové, obilné a trochu řízné. Stejná kombinace chutí je v ústech cítit hodně dlouhou dobu po napití. Plnost nižší. Pivo je dost prázdné a vodovější. Říz průměrný. Pitelnost dobrá. Celkový dojem: Průmyslové sladové pivo s minimem chmelové hořkosti. Ale osvěžující a dobře pitelné. Přesto slabší průměr.
4,9
12. 9. 2021
lahvové
vzhled 6
barva +/-, průzračnost: čirá, pěna: nepatrná
pitelnost 5
nasycenost: střední, plnost: slabá
vůně 7
intenzita +, vyváženost +
chuť 4
intenzita +/-, vyváženost -, hořkost: drsná, doznívání: dlouhé
celkový dojem 4
Barva světle žlutá, slámová. Pivo čiré. Pěna bílé barvy, nízká a středně hustá. Rychle opadne na stabilní povlak. Vůně je velmi intenzivní a je citrusová, chmelově hořká, pryskyřicová a vůně zeleného chmelu. Chuť je za začátku doušku sladká, ovocná, typická bonparová a citrusová. Po chvilce se přidává taková divná sladká pachuť. Jakoby smetanová chuť. Konec doušku je o intenzivní chmelové hořkosti a typické grepové hořkosti. Doznívání je dlouhé a je chmelově hořké a citrusové. Objevuje se také ta sladká pachuť. Hořká a citrusová chuť jsou v ústech cítit dlouho po napití. Plnost odpovídající. Říz průměrný. Pitelnost ujde. Celkový dojem: Hořkost je taková skoro ulpívající, ale jde to. Nebýt té divné sladké pachuti, byla by to docela fajn svěží, vodovější příjemná průmyslová variace na session IPu. Musím dát horší průměr.
5,5
6. 9. 2021
lahvové
vzhled 6
barva ++, průzračnost: čirá, pěna: bohatá
pitelnost 6
nasycenost: střední, plnost: slabá
vůně 5
intenzita +/-, vyváženost +/-
chuť 5
intenzita +/-, vyváženost -, hořkost: slabá, doznívání: dlouhé
celkový dojem 6
Barva zlatá. Pivo čiré. Pěna bílé barvy. Středně vysoká a středně hustá. Rychle opadne na stabilní povlak. Vůně je středně intenzivní a je sladová, po mírném ohřátí piva s trochou chmelové hořkosti. Ze začátku doušku je chuť sladká a sladová. Ke konci se přidává slabá chmelová hořkost. Ta je až taková trochu trpká a bylinková. Doznívání je docela dlouhé a je sladové, řízné a s trochou kovové chuti. Sladová chuť je v ústech cítit dlouho po napití. Plnost nižší, pivo je takové vodovější. Říz průměrný. Pitelnost celkem dobrá. Celkový dojem: vodovější a sladovější marketový ležák. Chuťově to není špatné, naopak příjemné. Slušný průměr.
7,4
6. 9. 2021
lahvové
vzhled 7
barva ++, průzračnost: kalná, pěna: krémová
pitelnost 8
nasycenost: střední, plnost: střední
vůně 7
intenzita +/-, vyváženost +
chuť 8
intenzita +/-, vyváženost +, hořkost: střední, doznívání: dlouhé
celkový dojem 7
Barva zlatá. Pivo slabě kalné. Pěna bílé barva, nízká a hustá. Pomalu opadne na stabilní povlak. Vůně je méně intenzivní a je převážně chmelově hořká s trochou sladové vůně. Ze začátku doušku je chuť sladová. Skoro okamžitě se přidává intenzivní a ostrá chmelová hořkost. Doznívání je dlouhé a je chmelově hořké s trochou sladové chuti. Po mírném ohřátí piva i lehce řízné a slabě kovové. Sladová chuť zůstává v ústech středně dlouhou dobu po napití. Plnost odpovídající. Říz průměrný. Pitelnost výborná. Celkový dojem: vyrovnaný a dobře pitelný ležák. Chutě nejsou moc intenzivní a nepřebíjejí se. Tak akorát. Určitě nadprůměr.