Jaroslav_K

Hodnost: pivní skaut
Kraj: Středočeský kraj
Kde jsem štamgast:
Pivní mapa uživatele
6,4
22. 11. 2021
lahvové
vzhled 6
barva ++, průzračnost: čirá, pěna: krémová
pitelnost 7
nasycenost: střední, plnost: střední
vůně 6
intenzita +/-, vyváženost +/-
chuť 6
intenzita +/-, vyváženost +/-, hořkost: slabá, doznívání: střední
celkový dojem 7
Barva zlatá. Pivo čiré. Pěna středně vysoká a hustá. Pomalu opadne na stabilní nízkou vrstvu. Vůně je středně intenzivní a je chmelová. Chuť je ze začátku doušku sladká a sladová. Po chvilce se přidává slabší chmelová hořkost. Doznívání je středně dlouhé a je chmelově řízné a slabě kovové. Sladová a chmelová chuť jsou v ústech cítit dlouho po napití. Plnost odpovídající. Říz střední. Pitelnost hodně dobrá. Celkový dojem: Lepší průměr.
5,7
22. 11. 2021
lahvové
vzhled 6
barva +/-, průzračnost: čirá, pěna: jarová
pitelnost 6
nasycenost: silná, plnost: střední
vůně 6
intenzita +, vyváženost +/-
chuť 5
intenzita +/-, vyváženost +/-, hořkost: střední, doznívání: krátké
celkový dojem 6
Barva měděná. Pivo čiré. Pěna má světle nahnědlou barvu a je nízká a středně hustá. Rychle opadne na stabilní povlak. Vůně je na vyšší intenzitě a je sladká, ovocná, lepivá, sirupová. Vůně ovocných bonbonů "bonpari" a slabě chmelová. Po mírném ohřátí piva se objevuje vůně zeleného chmelu. Chuť je za začátku doušku ovocná, sladká, sladké tropické ovoce a bonparová. Ke konci doušku se k tomu přidává slabá chmelová hořkost a grepově hořká chuť. Doznívání je krátké a je sladké, ovocné, chmelově hořké a chvílemi se objevuje i pryskyřicová chuť zeleného chmele. Stejná kombinace chutí je v ústech cítit středně dlouhou dobu po napití. Říz mírně vyšší. Plnost průměrná. Pitelnost ujde. Celkový dojem: dost sladká a méně hořká průmyslová IPA. Slabší průměr.
6,6
18. 11. 2021
prostředí: 7, servis: 6, výběr: 5, jídlo: 0, cena: 7, celkový dojem: 8
Navštíveno v září 2021 už v novém. Obsluhován přímo panem majitelem za výčepem. S doplňujícím komentářem k pivům. Průměrná pivovarská hospoda ale zato s velmi osobitým, pozitivním a vřelým přístupem. Jinak před rekonstrukcí jsem tam byl několikrát. Jednou (myslím někdy v roce 2017) jsem to měl s kompletní exkurzí a výkladem pana majitele.
7,0
18. 11. 2021
lahvové
vzhled 7
barva ++, průzračnost: čirá, pěna: bohatá
pitelnost 7
nasycenost: střední, plnost: střední
vůně 7
intenzita +/-, vyváženost +/-
chuť 7
intenzita +/-, vyváženost +, hořkost: střední, doznívání: dlouhé
celkový dojem 7
Barva světle zlatá. Pivo čiré. Pěna je bílá a středně vysoká a řídká. Rychle opadne na stabilní povlak. Vůně je středně intenzivní a je chmelová. Zelený chmel. Chuť je ze začátku sladká a sladová. Rychle se přidává středně intenzivní chmelová hořkost, která je doplněna chutí zeleného chmele. Doznívání je dlouhé a je sladové s trochou toho zeleného chmele. Stejná kombinace chutí je v ústech cítit dlouho po napití. Plnost odpovídající. Říz střední. Pitelnost výborná. Celkový dojem: rozhodně nadprůměr.
5,7
18. 11. 2021
lahvové
vzhled 6
barva ++, průzračnost: čirá, pěna: bohatá
pitelnost 6
nasycenost: střední, plnost: slabá
vůně 6
intenzita +, vyváženost +/-
chuť 6
intenzita +/-, vyváženost +/-, hořkost: jemná, doznívání: střední
celkový dojem 5
Barva zlatá. Pivo čiré. Pěna je bílá a je středně vysoká a středně hustá. Pomalu opadne na stabilní povlak. Vůně je na vyšší intenzitě a je chmelová, sladká mandlová a kvasnicová. Chuť je ze začátku doušku sladová. Rychle se přidává sladká mandlová chuť. Ke konci doušku ta mandle přechází do méně intenzivní chmelové hořkosti. Doznívání je středně dlouhé a je mandlové a chmelově hořké. Stejná chuť je v ústech cítit krátkou dobu po napití. Plnost nižší, pivo je prázdnější. Říz střední. Pitelnost celkem dobrá. celkový dojem: zajímavé, ale jinak takový průměr.
6,2
18. 11. 2021
čep "pod komínem"
vzhled 8
barva ++, průzračnost: kalná, pěna: krémová
pitelnost 6
nasycenost: střední, plnost: slabá
vůně 6
intenzita +/-, vyváženost +/-
chuť 6
intenzita +/-, vyváženost +/-, hořkost: slabá, doznívání: krátké
celkový dojem 6
Barva světle zlatá. Pivo silně kalné. Pěna je bílá a je středně vysoká a hustá. Pomalu opadne na stabilní nízkou vrstvu. Vůně je středně intenzivní a je převážně hřebíčková a trochu banánová. Chuť je ze začátku doušku sladká a banánová. Ke konci se přidává typická hřebíčková. Ta jasně dominuje. Doznívání je krátké a je spíše banánové. Stejná chuť zůstává v ústech středně dlouho po napití. Plnost nižší, pivo je celkem vodové. Říz střední. Pitelnost dobrá. Celkový dojem: taková trochu vodovější, ale příjemná pšenice. Lepší průměr.
6,0
18. 11. 2021
lahvové
vzhled 6
barva +/-, průzračnost: čirá, pěna: bohatá
pitelnost 6
nasycenost: silná, plnost: slabá
vůně 6
intenzita +/-, vyváženost +/-
chuť 6
intenzita +/-, vyváženost +/-, hořkost: slabá, doznívání: dlouhé
celkový dojem 6
Barva tmavě hnědá. Proti světlu čiré. Pěna světle hnědé barvy a je středně vysoká a řídká. Pomalu opadne na stabilní povlak. Vůně je středně intenzivní a je pražená a lehce nakyslá. Ze začátku doušku je chuť sladká, čokoládová a lehce pražená. Směrem ke konci doušku se více prosazuje ta pražená chuť. Doznívání je docela dlouhé a je pražené, nakyslé a ke konci i čokoládové. Hořká čokoláda. Čokoládová a pražená chuť jsou v ústech cítit krátkou dobu po napití. Po mírném ohřátí piva ta kyselost ustupuje. Říz mírně vyšší. Plnost nižší. Pivo je celkově prázdnější a vodovější. Pitelnost ujde. Celkový dojem: takové sladší a vodovější. Pražená chuť a čokoládová chuť jsou ale fajn. Lepší průměr.
6,0
18. 11. 2021
lahvové
vzhled 6
barva ++, průzračnost: čirá, pěna: bohatá
pitelnost 6
plnost: střední
vůně 6
intenzita +/-, vyváženost +/-
chuť 6
intenzita +/-, vyváženost +/-, hořkost: drsná, doznívání: dlouhé
celkový dojem 6
Barva zlatá. Pivo čiré. Pěna bílé barvy a je vysoká a středně hustá. Velmi pomalu opadne na nízkou vrstvu. Vůně je středně intenzivní a je sladová a chmelově hořká. Hořká vůně převládá. Chuť je ze začátku doušku sladová a příjemně sladká. Celkem rychle se přidává chmelová hořkost. Ta je sice na střední příjemné úrovni, ale je taková lehce umělá, drsná a slabě ulpívající. Doznívání je docela dlouhé a je sladové a řízné s trochou té drsné hořkosti. Chmelově hořká chuť je v ústech cítit dlouho po napití. Říz průměrný. Plnost průměrná. Pitelnost hodně dobrá. Celkový dojem: i na tu drsnější a ulpívající hořkost lepší průměr