Jaroslav_K

Hodnost: pivní skaut
Kraj: Středočeský kraj
Kde jsem štamgast:
Pivní mapa uživatele
7,1
1. 12. 2021
čep "v ráji pivaře"
vzhled 8
barva ++, průzračnost: kalná, pěna: krémová
pitelnost 7
nasycenost: střední, plnost: slabá
vůně 7
intenzita +/-, vyváženost +/-
chuť 7
intenzita +/-, vyváženost +, hořkost: jemná, doznívání: střední
celkový dojem 7
Barva piva je zlatá. Pivo kalné. Pěna bílé barvy a je středně vysoká a hustá, krémová. Velmi pomalu opadne na nízkou stabilní vrstvu. Vůně je méně intenzivní a je chmelová. Chvílemi až trochu zemitá. Chuť je nejprve sladká a sladová. Rychle se přidává chmelová chuť. Ta je sice méně intenzivní, ale za to pěkně ostrá. Doznívání je středně dlouhé a je převážně chmelové. Plnost odpovídající, spíše nižší. Říz průměrný. Pitelnost hodně dobrá. Celkový dojem: takový zajímavý druh chmele. Trochu vodovější, ale velmi dobře pitelné. Určitě nadprůměr.
8,3
1. 12. 2021
prostředí: 7, servis: 8, výběr: 10, jídlo: 8, cena: 6, celkový dojem: 8
Navštíveno 17.7.2021. Velké překvapení. Na první pohled jasná turistická hospoda ale překvapila nabídka piv. Na čepu asi osm piv z minipivovarů. Obsluha velmi příjemná, sympatická a ochotná. Pivo super. Jídlo takové typické turistické ale mega porce za rozumnou cenu.
6,4
1. 12. 2021
čep "v ráji pivaře"
vzhled 7
barva +, průzračnost: neprůhledná, pěna: bohatá
pitelnost 6
nasycenost: střední, plnost: střední
vůně 6
intenzita +/-, vyváženost +
chuť 7
intenzita +/-, vyváženost +/-, hořkost: slabá, doznívání: střední
celkový dojem 6
Barva piva je tmavě hnědá, skoro až černá, ale černá to není. Pěna nahnědlá, okrová a je středně vysoká a středně hustá. Pomalu opadne na stabilní nízkou vrstvu. Vůně je méně intenzivní a je slabě pražená, sladká, čokoládová a ke konci až lehce nakyslá. Chuť je ze začátku doušku sladká a čokoládová. Po chvilce se přidává pražená chuť s trochou hořkosti. Doznívání je středně dlouhé a je pražené a suché. Po mírném ohřátí piva až trochu kyselé. Stejná chuť zůstává v ústech dlouho po napití. Plnost odpovídající. Říz průměrný. Pitelnost dobrá. Celkový dojem: docela fajn tmavé pivo. Lepší průměr.
6,0
1. 12. 2021
lahvové
vzhled: 6, pitelnost: 6, vůně: 6, chuť: 6, celkový dojem: 6
Barva tmavší měděná. Pivo čiré. Pěna slabě nažloutlé barvy a je vysoká a středně hustá. Pomalu opadne na nízkou stabilní vrstvu. Vůně je středně intenzivní a je sladká, ovocná, sirupová a slabě bonparová. Po mírném ohřátí piva se objevuje vůně pryskyřice a vůně zeleného chmelu. Chuť je ze začátku doušku sladká, ovocná a bonparová. Působí to dost těžce a až ulepeně. Asi v polovině doušku se přidává středně intenzivní a ostrá grepová hořkost. Doznívání je středně dlouhé a je ovocné a grepově hořké. Stejná kombinace chutí je v ústech cítit dlouho po dopití. Říz odpovídající. Plnost průměrná. Pitelnost ujde. Celkový dojem: taková sladší průmyslová IPA. Není to nejhorší ale v tomto segmentu trhu jsou i lepší kousky. Takový průměr.
6,0
30. 11. 2021
lahvové
vzhled: 6, pitelnost: 6, vůně: 6, chuť: 6, celkový dojem: 6
Barva zlatá. Pivo čiré. Pěna je bílé barvy a je středně vysoká a středně hustá. Pomalu opadne na nízkou stabilní vrstvu. Vůně je středně intenzivní a je sladová s trochou chmelové hořkosti. Chuť je ze začátku doušku sladová a sladká. Po chvilce se přidává chmelová hořkost, která je středně intenzivní. K té se ještě doplňuje taková divná slabě ovocná a sušenková pachuť. Nepůsobí to však nijak rušivě. Ba naopak to nepatrně zvyšuje pitelnost. Doznívání je docela dlouhé a je sladové s trochou té slabě ovocné chuti. Sladová chuť s trochou hořkosti je v ústech cítit středně dlouhou dobu po napití. Říz průměrný. Plnost průměrná, pivo je možná trochu plnější. Pitelnost celkem dobrá. Celkový dojem: takový průměr. Zakoupeno jako lahvové s etiketou MAXX.
7,0
22. 11. 2021
čep "pod komínem"
6,0
22. 11. 2021
čep "no name"
6,1
22. 11. 2021
čep "pod komínem"
vzhled 7
barva ++, průzračnost: kalná, pěna: bohatá
pitelnost 6
nasycenost: střední, plnost: slabá
vůně 6
intenzita +/-, vyváženost +/-
chuť 6
intenzita +/-, vyváženost +/-, hořkost: slabá, doznívání: dlouhé
celkový dojem 6
Barva světle zlatá. Pivo silně kalné. Pěna bílá a je středně vysoká a středně hustá. Pomalu opadne na nízkou stabilní vrstvu. Vůně je na nižší intenzitě a je převážně sladová s trochou chmelové. Chuť je ze začátku sladová. Později se přidává chmelová chuť. Zelený chmel a pryskyřice. Hořkost je méně intenzivní. Doznívání je dlouhé a je takové sladké a sladové. S lehce trpkou pachutí. Stejná chuť je cítit středně dlouhou dobu po napití. Plnost spíše nižší. Lehce vodové. Říz mírně vyšší. Pitelnost hodně dobrá. Celkový dojem: sice dobré a svěží pivo, ale ještě bych to trochu vyladil. Takové osobitější. Ale jinak lepší průměr.
7,5
22. 11. 2021
prostředí: 8, servis: 6, výběr: 8, jídlo: 0, cena: 7, celkový dojem: 8
Navštíveno 18.7.2021. Nedělní letní podvečer, restaurace narvaná k prasknutí. Obsluha dost nestíhala. Ale v rámci možností se snažila. Prostředí moderní, stylové a fajn. Piva hodně dobrá a za rozumnou cenu. Určitě spokojenost.
7,1
22. 11. 2021
čep "pod komínem"
vzhled 7
barva ++, průzračnost: kalná, pěna: bohatá
pitelnost 8
nasycenost: silná, plnost: střední
vůně 7
intenzita +/-, vyváženost +/-
chuť 7
intenzita +/-, vyváženost +/-, hořkost: střední, doznívání: krátké
celkový dojem 7
Barva světle zlatá. Pivo kalné. Pěna bílá a je vysoká a středně hustá. Pomalu opadne na stabilní nízkou vrstvu. Vůně je na střední intenzitě a je chmelová a pryskyřicová. Chuť je ze začátku doušku sladká a ovocná. Ke konci se přidává chmelová travnatá a pryskyřicová chuť a chvílemi taková jako broskvová. Ta chmelová chuť je spíše méně intenzivní. Až takové slabě nakyslé. Doznívání je krátké a je chmelové a ovocné. Stejná chuť zůstává v ústech středně dlouhou dobu po napití Plnost odpovídající. Říz mírně vyšší. Pitelnost výborná. Celkový dojem: svěží a výborně pitelný ejlík. Určitě nadprůměr.