Pivomilec

Hodnost: pivní expert
Rok narození: 1976
Kraj: Plzeňský kraj
Kde jsem štamgast: Všude, kde si piva váží...,
Vlastní motto: Pivo a fotbal to je paráda! a Old punks never die!
Pivní mapa uživatele
5,0
4. 1. 2020
lahvové
Jak jsem se na tento Imperial Porter těšil, o to více jsem byl zklamán, ale na vině může být lahev. Po otevření jsem nalil porter tmavě hnědé barvy úplně bez pěny, ve vůni hořká čokoláda, kakao a kokos, po napití rána vysoké mléčné nakyslosti (zde laktóza porter nezjemňuje, ale naopak). Plné tělo, velmi jemný říz, mírná hořkost, v závěru do sladka s nádechem kokosu a brandy. Ale ta kyselost doprovázející chuť hořké čokolády a kakaa mi vadila. Pro mě nejslabší pivo ze série vánočního cukroví.
8,0
25. 12. 2019
lahvové
By mě zajímalo kam na ty nápady v Ravenu chodí. Tenhle ejl má slušný sladový základ a plnější tělo, nižší říz, v chuti karamel, ořechy a koření, střední hořkost doprovází příjemná vanilková linka.
8,0
25. 12. 2019
lahvové
By mě zajímalo kam na ty nápady v Ravenu chodí. Tenhle krásně růžový kyseláč není zase tak moc kyselý, spíše příjemně zjemněný sladkokyselým rybízovým a malinovým džemem. Čisté a příjemně osvěžující pití.
5,0
22. 12. 2019
lahvové
Pšeničná piva mám rád, většinou si pochutnám, ale ne v tomto případě. Typická česká pšenice, banány v chutí jen mírně, chuť pšeničného sladu OK, nádech koření OK, ale fenoly a spálená guma v chuti už v pořádku není. Slabý průměr, příště raději sáhnu po nějaké bavorské pšenici.
8,0
21. 12. 2019
čep "v ráji pivaře"
Typický vánoční produkt. Někoho prostě napadlo udělat čokoládový sacher dort spojený meruňkovou marmeládou v tekutém stavu. Možná v chuti už více přeplácané a ulepené, v závěru lihová linka, ale v zimě na zahřátí příjemné a velmi voňavé. Sladký, alkoholový, aromatický stout k pomalému popíjení.
7,0
21. 12. 2019
čep "v ráji pivaře"
Taková jednoduchá, ale vysoce pitelná APA. Na střední sladový základ se vrství vyšší chmelová hořkost s tóny meruněk a pomerančů. Čisté, slušně vyladěné pivo.
7,0
21. 12. 2019
čep "v ráji pivaře"
Docela sladké a medové, velmi uhlazené, mírná příjemná chmelová hořkost. Takový čistý, dobře pitelný, nijak vybočující ležáček.
10
20. 12. 2019
lahvové
Měl jsem možnost ochutnat lambiky z jednoho z nejvyhlášenějších pivovarů zabývajících se jejich výrobou. Historie bruselského Cantillonu je velmi zajímavá a jejich lambiky snad ještě zajímavější. Hodnotím v rámci stylu, a také jsem milovníkem kyselých piv. Je mi jasné, že 90% lidí by po prvním loku kyselý lambik i přes jeho nekřesťanskou cenu vylilo do kanálu (stejně jako v Belgii). Fou´Foune (pejorativní výraz pro ..., my bysme asi použili výraz broskvička, ale mysleli bychom při tom něco jiného) je za mě nejlepší ochucený lambik, jaký jsem kdy pil. Meruňky jsou v chuti velmi výrazné, chuť příjemně zjemňují a zároveň doplňují kyselost lehkou nasládlostí, lehce perlivé a pikantní s dřevitým nádechem. Tohle se dá popíjet do nekonečna.
7,0
20. 12. 2019
lahvové
Měl jsem možnost ochutnat lambiky z jednoho z nejvyhlášenějších pivovarů zabývajících se jejich výrobou. Historie bruselského Cantillonu je velmi zajímavá a jejich lambiky snad ještě zajímavější. Hodnotím v rámci stylu, a také jsem milovníkem kyselých piv. Je mi jasné, že 90% lidí by po prvním loku kyselý lambik i přes jeho nekřesťanskou cenu vylilo do kanálu (stejně jako v Belgii). Nath (Natálka - podle jména dětského člena pivovarnické rodiny majitelů) jde o lambik ochucený rebarborou, která je sama o sobě hodně kyselá. V této kombinaci je chuť výrazně kyselá a trpce svíravá, že jazykem jezdíte mezi zuby se snahou vydolovat a vyplivnout ty trpké rebarborové vlásky a trpké pecičky nějakého nezralého ovoce. Tenhle lambik už křivil hubu i milovníkům kyseláčů.
8,0
20. 12. 2019
lahvové
Měl jsem možnost ochutnat lambiky z jednoho z nejvyhlášenějších pivovarů zabývajících se jejich výrobou. Historie bruselského Cantillonu je velmi zajímavá a jejich lambiky snad ještě zajímavější. Hodnotím v rámci stylu, a také jsem milovníkem kyselých piv. Je mi jasné, že 90% lidí by po prvním loku kyselý lambik i přes jeho nekřesťanskou cenu vylilo do kanálu (stejně jako v Belgii). Kriek je nejrozšířenější lambik, který je ochucený višněmi. Opět hodně kyselé až svíravě trpké, šumivé s nádechem višní.