Modrá hvězda, Dobřany

Nově na BeerWeb 
komentář: pivovar
Loď Pivovar, Praha
dle informace na fb pivovar koncí, majitel vybral jiného asijského nájemce ....???
hodnocení: pivo
Krakonoš 12°
pitelná 12
hodnocení: pivo
První dáma 14°
skvelé tmavé pivo
hodnocení: pivo
Premiér
poctivá 11
hodnocení: podnik
Pivovarská hospůdka s bowlingem Rampušák
tak nejak se vytratily informace o cene pivních speciálu .....
recenze: pivo
Světlé XII°
Velice slušné pivo postavené spíš na sladkosti s vyváženou h ...
hodnocení: podnik
bar pub Schrott, Brno
Zvláštne stylová restaurace s ochotnou obsluhou a slušným výberem piv.
nový podnik: pivnice
hodnocení: podnik
Whiskey Bar, který neexistuje
Hezký bar v centru Brna, ochotná obsluha, obrovský výber Whisky, na cepu dve piva od Kosmix.
komentář: pivo
anonym
Staročech Premium
Top lahvac a za pár korun skuste a uvidíte a prestane kupova ...
komentář: pivo
anonym
Staročech Premium
Top lahvac a za pár korun skuste a uvidíte a prestane kupova ...
komentář: pivo
anonym
Staročech Premium
Tak to souhlasím starocech je reaady
nový pivovar
nový podnik: pivnice
recenze: pivo
Mazák West Best 13° Cold IPA
Moderní Cold IPA, sveží, chmelená americkými chmely s bohato ...
pivovar Modrá hvězda, Dobřany
minipivovar
Rok vzniku: 1998
Česká republika
Kraj: Plzeňský kraj
Adresa: nám. T. G. Masaryka 159, 334 41 Dobřany
Webové stránky
e-mail: pivovar@modra-hvezda.cz
Telefon: 602 739 299, 377 973 770
Kontaktní osoba: Petr Petružálek
ikona facebook
Obrázek mapy - pro zobrazení pivovaru na mapě
navigace
Počátek pivovarnictví v Dobřanech je datován již v roce 1378. Původní pivovar se nacházel v Pivovarské ulici. V roce 1872 byl na Kamínku vystavěn měšťany pivovar nový. V červnu roku 1998 na počest 620. výročí propůjčení práva várečného byl na náměstí T.G.M. č. 159 otevřen pivovar - restaurant „MODRÁ HVĚZDA".Pivo je vyráběno proslulou českou technologií s použitím tradičních surovin, tzn. sladu, chmele a vody. Veškeré vystavované pivo se podává jako kvasnicové nefiltrované.
sdílej s přáteli na:

Hodnocení uživatelů

7,0
15. 2. 2019
čep "pod komínem"
6,0
16. 1. 2019
čep "v ráji pivaře"
Do této vánoční verze původního výborného DPH v Modré hvězdě přisypali kuličky jalovce, který sice není v chuti až tak moc výrazný, přesto je tato jalovcová hořkotrpkost v pivu znát, a úplně neladí s původní citrusově ovocnou hořkostí. Opět se raději budu držet původní klasiky.
5,0
16. 1. 2019
čep "v ráji pivaře"
Jedná se o vánoční verzi, kdy původní black IPA byla ochucena badyánem, což mělo za následek, že z výborné černé IPY plné hořké čokolády, kávy a grepů vznikl hodně kořeněný perník. Zlatá původní výborně pitelná klasika.
7,0
1. 6. 2018
čep "v ráji pivaře"
6,0
6. 1. 2018
čep "v ráji pivaře"
5,0
28. 12. 2017
čep "v ráji pivaře"
Na mě více máslovější (diacetyl), dále v chuti sladové a trochu karamelové, jemná vyvážená bylinná hořkost, takový průměrný ležák.
7,9
23. 5. 2017
čep "v ráji pivaře"
vzhled 9
barva ++, průzračnost: neprůhledná, pěna: krémová
pitelnost 6
nasycenost: silná, plnost: střední
vůně 8
intenzita ++, vyváženost +
chuť 8
intenzita +, vyváženost +, hořkost: střední, doznívání: dlouhé
celkový dojem 8
Velmi temperamentní tm. spec. typu Ale. Vzhled nastaví vysoké očekávání: Bohatá hnědá pěna dlouho drží. Barva velmi tmavá (kávová). Vůně je výrazná, ostruzinova a osvezujici, pražený slad (nepřipálený). Chuť je příjemně řízná: ostruzinova, hořká čokoláda. Na jazyku doznivá příjemná kavova horkost a suchy pocit, bez obvykle sladkosti tm. piv, takže u mě OK. Ochutnano v Malibu Beer Bar, Klatovy.
10
16. 4. 2017
čep "pod komínem"
vzhled: 10, pitelnost: 10, vůně: 10, chuť: 10, celkový dojem: 10
Jedno pro mě z nejlepších piv, na které se rád vracím.
7,0
29. 10. 2016
čep "pod komínem"
Výrazný, dost sladký a těžký speciál. V chuti ovocné (přezrálá jablka a třešně) a karamelové tóny (úplný cukrkandl). Přirovnání k digestivu sedí, mně sklenička bohatě stačila.
9,0
29. 10. 2016
čep "pod komínem"
Tahle polotmavá IPA si vzala ty nejlepší vlastnosti z obou svých výtečných sester (světlé DPH a tmavé DPH). Krásně vyvážená, lahodná hořkost, výborné skloubení chutí (grepy s karamelem).Prostě velmi pitelná kvalitka.
7,0
29. 10. 2016
čep "pod komínem"
Sladší sladová (obilná) pšenice s klasickými tóny hřebíčku a banánů.
8,0
29. 10. 2016
čep "pod komínem"
Vydařený ležák, taková klasika s plným tělem a trošku větším řízem.
7,0
29. 10. 2016
čep "pod komínem"
Velmi slušná desítka, taková poctivka. V chuti sladová a dost kvasnicová s plným kulatým tělem.
7,0
25. 10. 2016
čep "pod komínem"
Desítka bez nepříjemných pachutí a lehkého řízu.
8,0
25. 10. 2016
čep "pod komínem"
Ze zdejšího čepu mě oslovilo nejvíce, hořká, pěkně kulatá grepová IPA jak má být. Rychle leze do palice, tak jen 2-3 kousky a pak něco slabšího.
6,0
27. 9. 2016
čep "pod komínem"
3,6
20. 9. 2016
lahvové
vzhled: 8, pitelnost: 3, vůně: 2, chuť: 3, celkový dojem: 4
7,1
7. 9. 2016
čep "pod komínem"
vzhled: 7, pitelnost: 7, vůně: 6, chuť: 7, celkový dojem: 8
Na můj vkus hořčí, proto dávám méně, ale jinak výborné.
7,2
7. 9. 2016
čep "pod komínem"
vzhled: 8, pitelnost: 8, vůně: 7, chuť: 7, celkový dojem: 7
Moc dobrá desítka.
5,9
7. 9. 2016
čep "pod komínem"
vzhled: 9, pitelnost: 8, vůně: 3, chuť: 5, celkový dojem: 7
Na mě příliš ovocné. První dojem ne moc příjemný, nečekaná vůně. Přesto vybízí k dalšímu napití a nutí mne ochutnávat znovu a znovu, až je prázdná sklenice.

Diskuze

Tragédie
25. 8. 2024 21:41:14
Návštěva restaurace v červnu 2024 Terasa restaurace zela prázdnotou, omšelé a ulepené stoly. Znuděný a nepříjemný číšník. Guláš o ničem, okoralé knedlíky. Pivo speciál třešeň odporná. Na chodbě zbytky jídel po jiných hostech. Před 10 lety to tam bylo super. Škoda
Tragédie
25. 8. 2024 21:40:10
Návštěva restaurace v červnu 2024 Terasa restaurace zela prázdnotou, omšelé a ulepené stoly. Znuděný a nepříjemný číšník. Guláš o ničem, okoralé knedlíky. Pivo speciál třešeň odporná. Na chodbě zbytky jídel po jiných hostech. Před 10 lety to tam bylo super. Škoda
Tragedie jinak to nejde napsat.
6. 10. 2023 19:02:11
Obsluha velmi nepříjemná, ceny velmi vysoke, pivo hnusne. 4x smazak, 2x pivo, 2xbkofola a 1200kc! Vyhnete se obloukem!