Milan K

Hodnost: pivní expert
Rok narození: 1981
Kraj: Plzeňský kraj
Kde jsem štamgast:
Vlastní motto: Pivo je nejvíc!
Pivní mapa uživatele
O mně: Jednou snad tento odstavec bude dlouhý :-)
5,4
19. 6. 2018
prostředí: 7, servis: 2, výběr: 8, jídlo: 7, cena: 7, celkový dojem: 4
Prostředí není nijak honosné, někomu se líbit nemusí, ale mě přijde správně hospodské. Výběr piva dobrý, ale často jsem zaznamenal celý výčep špatně nebo zanedbaně sanitovaný. Obsluha je příšerná, točí podmíráky, nosí neobjednaná piva, asi i účtuje neobjednaná (při placení jsme zírali) a chová se k zákazníkům jak k onuci. Nelze se divit, když zákazníky buzeruje i majitel podniku. Zažil jsem jsem i narvanou hospodu turisty a to byl mazec! Předpokládám, že hospoda sází hlavně na dvě noci z týdne. Štamgasty to asi nemá...?
8,0
17. 6. 2018
lahvové
vzhled: 7, pitelnost: 9, vůně: 8, chuť: 8, celkový dojem: 8
Pivo je polotmavé, barva do bronzové. Vysoká prokvašenost nezanechala témeř žádnou sladkost, ale tóny karamelu jsou z pražených sladů přesto znát. Příjemná silná hořkost není trpká, je plochá a společně se suchým dojmem působí velmi osvěžujícím dojmem a pitelnost je výborná - doplňuje ji i nízká karbonatace a lehké, prokvašené tělo. Hořkost i vůně mají stejný nádech lesních plodů a pryskyřičné tóny jsou příjemně štiplavé do nosu. POVEDENÝ HASIČ LETNÍ ŽÍZNĚ!
6,0
15. 6. 2018
lahvové
Už jsem se lekl, že se pivo zrovna nepovedlo trefit, ale vzhledem k tomu, že je řezané, tak OK. Je tmavě rubínové až tmavě hnědé barvy. Je cítit karamel a malinko kouře. Spíše než sladkost je cítit mírně připálený karamel a trošku másla. Hořkost je výraznější, silné prokvašení zanechává suchost v ústech.
6,4
14. 6. 2018
lahvové
vzhled 5
barva -, průzračnost: opálová, pěna: krémová
pitelnost 7
nasycenost: slabá, plnost: střední
vůně 8
intenzita ++, vyváženost +
chuť 6
intenzita ++, vyváženost +/-, hořkost: drsná
celkový dojem 6
Na IPA je pivo tmavé - bronz. Rozhodně není Pale. Pěna je neobvykle bohatá krémová, rychle opadá a výrazně kroužkuje. Pivo je ve vůni hodně chmelové, zemité, pryskyřičné a peprnné. Chuť je zemitá, ostružinová a hořkost peprnná. Doznívání je příjemně suché, s chmelovou trpkostí. Je dosti přímočaré, na IPA to sedí, ale barva je amber. Po zteplání přechází zemitost do výrazné jablečné nakyslosti s velmi trpkým dozvukem. Cena 55 za pivo do PET pod komínem je ostudná!
4,0
14. 6. 2018
lahvové
Opět výrazně prokvašené a snadno pitelne. Nicmene chuť mi připomíná čisté dřevěné uhlí. Pivo není špatné ale i když krom nakyslosti kyselých okurek (které jsou u pražených sladů obvyklé) nemá další vady nechutná mi! Jen bych z něj vařil. Do jídla určitě předá jen samá pozitiva. Nějakou zbytkovou sladkost bych čekal nebo méně barvícího sladu...
5,0
14. 6. 2018
lahvové
Spise Wit nez Weis. Banan a hrebicek mene. Vice koriandr, zazvor. Slamova barva. Zanechava vyraznou suchost v ustech.
7,9
14. 6. 2018
lahvové
vzhled 8
barva ++, průzračnost: opálová, pěna: krémová
pitelnost 9
nasycenost: střední, plnost: střední
vůně 7
intenzita -, vyváženost +
chuť 8
intenzita +, vyváženost ++, hořkost: silná, doznívání: dlouhé
celkový dojem 8
Sytá mírně naoranžovělá opálová barva. Pěna z PET nelze hodnotit ale opadla pěna se drží až do konce po celé ploše hladiny. Vůně slabá hlavně kvasničné těsto. Příjemný šumivý říz. Chuť je velmi plná mohutná a komplexní hořkost se snoubí s chlebnatostí a kvasnicemi. Je sušší hodně prokvašené takže pitelnost výborná. Lze porovnat s kvasnicovým PU. Kilián je hořčí plnější a více kvasnicový. Svěží kvasnice komplexní a mohutná hořkost a suchost v dozvuku jsou asi nejlepším překvapením. Malink DMS ale kvasnice přebíjí. Tohle pivo se "jí" úplně samo. Netuším co to bylo za várku nebo zda to už je standardní kvalita ale tohle je "žrádlo". Gratuluji!!! Vypito dnes expirace do 10.7.2018.
7,0
12. 6. 2018
čep "v ráji pivaře"
Hodne vyrazna IPA po vsech strankach. Krom hutne hořkosti je citit jemna zemitost a zbytkova sladkost. Radeji k vyrazne korenenemu jidlu, nez jen na popijeni.
7,0
12. 6. 2018
lahvové
Nic neříkající až odpudivá etiketa mě neodradila od koupě. Rád poznávám nové věci, ale spíš od těch, nad kterými jsem nezlomil hůl a nebo beermixy obcházím obloukem... Ač jsem už na ležáky a vejš, výčepní 3,8% mě neodradilo. Pravděpodobně tip pro vodáky, kteří už letos budou na vodě dejchat! Vůně napovídá, že nuda nebude a není! Za studena chmelené pivo v průmyslovém pivovaru konečně získalo nějaký charakter. Asi bych to nepil celou "vodu", ale na výčepáku z velkopivovaru jsem si po dlouhé době pochutnal. Nese značné prvky Ales díky výraznému chmelu pro studené chmelení a tím je pivo zajímavé. Lze vychutnávat, ale i pít ve větším množství. Silná hořkost, charakterem koření a kornatosti. I LIKE IT!
7,3
11. 6. 2018
prostředí: 9, servis: 6, výběr: 6, jídlo: 8, cena: 8, celkový dojem: 8
akce "Snez a vypij.." byla uzasna: bal jsem se ze budem na suchu a bude hlad... Z vlastni pipy na koleckach jsme si cepovali sami. Bylo plne prostreno, ale sklo suche a teple. Obsluha vsak ochotne smocila tem, co zaadali. Jidlo servirovane o trech chodech: kureci stehna v hanebnem mnozstvi, zebra ve skromnem mnozstvi a na zaver cele koleno. Jidla hafo! Jen hrdina se jeste docpal zbylym kurecim. Ze stolu prubezne mizely prazdne talire. Kvalita skla byla zavisla na aktivite konzumenta, ktery si dosel k obsluze. Nabidka akce je dana a obsluha byla jen: servirovat 3 chody a sklizet nadobi = tezko hodnotit. Po 90 ti min. nam v tichosti sklidili pipu :-( ... Akce je presto super, zopakoval bych! Moje recenze je spis o akci "Snez a vypij, co muzes". Lide, jezte a pijte!