humulus

Hodnost: pivní skaut
Kraj: Jihomoravský kraj
Kde jsem štamgast:
Pivní mapa uživatele
6,0
31. 3. 2024
lahvové
barva zelených bonparů, drsnější bylinky ve vůni, pěna rychle opadávající ze které zbyde slabý povlak, slad hodně v pozadí za bylinkovochmelovou chutí, dojezd dlouhý, celkově slušný speciál s peknou hořkostí, žádné cukrové lepidlo se nekoná
pivovar Viru (Viru)
7,0
28. 3. 2024
lahvové
Světle zlatá barva s pěknou hustší smetanovitou pěnou, která slušně drží. Ve vůni chlebovitost a citrusy s jemnými bylinnými tóny. V chuti osvěžující chlebovitost, nádech travnatosti, karamelu a vanilky. Chmelení jemnější, upozaděné ale přetrvávající s delší dochutí.
7,0
4. 2. 2024
lahvové
okrově slámová barva, ve vůni jsou výrazně cítit pomeranče, stabilní krémová pěna, v chuti je citelné slušné chmeleni, vyšší říz a překvapivě plné tělo na výčepní pivo, vysoce pitelné, dlouhý dojezd, celkově velmi povedený počin
7,2
11. 12. 2023
lahvové
vzhled 8
barva +, průzračnost: kalná, pěna: skalnatá
pitelnost 7
nasycenost: střední, plnost: střední
vůně 6
intenzita +, vyváženost +/-
chuť 7
intenzita +/-, vyváženost +, hořkost: jemná, doznívání: střední
celkový dojem 8
Tmavě zlatá barva, středně zakalené, pěkná světlá pěna, slušně drží. Vůně kořeněná, lehce karamelová, jablečná, pomerančové kůry, banánová, trochu nakyslá což k pšenici a obzvlášť bavorské patří. Chuť je kořeněná, lehce karamelová, pšeničná, ovocná a nasládlá. Lehce vyšší říz, střední plnost těla. Kyselost je lehká až kapku vyšší s trochou hořkosti, doznívání kořeněné hřebíčkové i anýzové, lehce citrónové, jablečné, banánové a karamelové. Zajímavá pšenice, která mě oslovila více než profláklé bavorské stálice tohoto pivního stylu. Ale už jsem ochutnal i lepší z našich luhů a hájů.
6,7
9. 12. 2023
lahvové
vzhled 7
barva +/-, průzračnost: jasná, pěna: krémová
pitelnost 7
nasycenost: střední, plnost: silná
vůně 7
intenzita +/-, vyváženost +
chuť 6
intenzita +/-, vyváženost +/-, hořkost: silná, doznívání: dlouhé
celkový dojem 7
Jde o chutné pivo barvy lesního medu. Vůně čistá s náznakem čerstvého chmelu, je v ní poznat studené chmelení. Po nalití pěkně krémová pěna, po opadnutí zůstává stabilní vrstva. Má v sobě jakési tóny až do květového nebo lehce citrónového sladového projevu, které zvyšují již tak dobrou pitelnost. Plnost a pitelnost vysoká. Velice chutný ležák sladovějšího typu. Hořkost silná a v dochuti i dlouho doznívající.
8,4
5. 12. 2023
lahvové
vzhled 8
barva +, průzračnost: kalná, pěna: krémová
pitelnost 9
nasycenost: střední, plnost: velmi silná
vůně 8
intenzita +, vyváženost +
chuť 9
intenzita ++, vyváženost +, hořkost: silná, doznívání: dlouhé
celkový dojem 8
Silná pěna, jantarová barva, ve vůni i v chuti je zastoupeno zralé ovoce, zejména pak banány, belgické malinové bonbóny a hlavně karamel. Výrazná hořkosladká chuť tohoto piva se znatelnou přítomností alkoholu. Osobně mi jen vadí chuť lékořice, která postupně vystupuje. Jedná se o opravdového siláka, který je vhodný jako aperitiv nebo digestiv.
vzhled 9
barva +, průzračnost: kalná, pěna: krémová
pitelnost 9
nasycenost: střední, plnost: silná
vůně 9
intenzita ++, vyváženost ++
chuť 10
intenzita ++, vyváženost ++, hořkost: střední, doznívání: dlouhé
celkový dojem 9
Vůně výrazně kořeněná, peprná, s lehce ovocnými tóny, sladově chlebová. Lehce vyšší říz, střední až vyšší plnost. V chuti sladové, medové, se střední až vyšší hořkostí a bylinně chmelovými tóny, výraznými tóny citrónové kůry, citrusů, hrušek, jablečných křížal. Doznívání je dlouhé medové, bylinné a květinové, s tóny citrónové a pomerančové kůry a lehce peprným nádechem. Alkoholová hřejivost na závěr. Nebezpečně pitelný, svěží a příjemně chmelený blond s patrnou šumivostí.
5,0
22. 10. 2023
lahvové
7,0
20. 10. 2023
čep "pod komínem"
Po delší době jsem se dostal na točené ve štatlu a spokojenost, klasická nešizená dvanáctka v příjemném prostředí
7,0
20. 10. 2023