Svijany

Nově na BeerWeb 
hodnocení: pivo
hodnocení: podnik
Andělský pivovar
Hezké prostředí dobré jídlo i pivko, obsluha ochotná
hodnocení: podnik
nový podnik: pivnice
hodnocení: podnik
Restaurace U Petra
Dobře ošetřené pivo sudové a tankové, velice slušná kuchyně, ...
nový podnik: restaurace
komentář: články
anonym
pozvánka na Fábulův festival minipivovarů
FÁBULA JE UŽ DÁVNO ZRUŠENÝ. ODHADEM 4 ROKY? TAK UŽ HO KONEČNĚ VYMAŽTE Z INTERNETU. JE TO TRAPNÉ.
nový podnik: restaurace
recenze: pivo
Aecht Schlenkerla Rauchbier - Märzen 13°
Barva tmavě hnědá rubínová a krásná krémová pěna ulpívající ...
recenze: pivo
Dvanda
Štiplavé, kyselejší ale moc potěší hlavně v přední části úst, do hrdla chuť už nedojde
komentář: pivovar
anonym
Agent, Olešnice
Nomen omen. Název Agent vystihuje jednání pana majitele. Svů ...
komentář: pivo
anonym
Argus 11° Nepasterizovaný
Produkt Arhus mohu jen stěží nazvat pivem
recenze: pivo
Němčická 10°
Lehká desítka ve vůni i chuti hodně obilná, taková specifická hanácká chuť:-).
komentář: pivovar
anonym
Moucha, Praha
po ochutnání a to dokonalém je hodnocení : - parodie na lež ...
komentář: pivo
anonym
Braník Mikoláš Aleš 10°
Vypil jsem 10 Braníku ležák alk.5.2% a nic,kdybych si dal 10 ...
komentář: pivo
Staropramen 10
Nevím proč ho nedají do trvalé produkce
komentář: pivovar
anonym
Proud, Plzeň
Natrefil jsem na něj náhodou, ani jsem netušil, že existuje. ...
pivovar Svijany
velký pivovar
Rok vzniku: 1564
Česká republika
Kraj: Liberecký kraj
Adresa: Svijany 25, 463 46 Příšovice
Webové stránky
e-mail: pivovar@pivovarsvijany.cz
Telefon: 481 770 700
ikona facebook
Obrázek mapy - pro zobrazení pivovaru na mapě
navigace
Pivovar ve Svijanech je poprvé uváděn v roce 1564. Roku 1602 získal pivovar s tvrzí Jáchym Ondřej Šlik, známý protihabsburský odbojník, který skončil v roce 1621 na popravišti. Svijany poté až do roku 1814 patřily Valdštejnům, za nichž byl vybudován zámek a upraven byl i pivovar. V létech 1820 - 1912 patřil pivovar Rohanům, od nichž ho koupil nájemce Antonín Kratochvíle. V roce 1939 se pivovar vrátil Rohanům. Po poválečné konfiskaci a znárodnění byl pivovar postupně součástí n. p. Severočeské pivovary (do 1990), s. p. Pivovary Vratislavice nad Nisou (do 1992). V roce 1997 se stává součástí a. s. Pražské pivovary (vlastněná skupinou Bass). Záchrana pivovaru přichází v roce 1998, kdy se novým vlastníkem stala firma Pivovar Svijany s.r.o, za kterou stála skupina LIF, která dnes vlastní také pivovary Rohozec a Náchod. V roce 2005 se pivovar transformuje na a. s. Výstav piva se ze 43 tisíc hl (1998) postupně zvýšil až na dnešní hodnoty kolem 700 000 hl.
Pivovarský podnik: Pivovarská restaurace Svijany
sdílej s přáteli na:

Hodnocení uživatelů

6,0
5. 4. 2022
čep "pod komínem"
5,1
17. 3. 2022
lahvové
vzhled: 6, pitelnost: 5, vůně: 5, chuť: 5, celkový dojem: 5
Barva zlatá. Pivo čiré. Pěna bílé barvy a je středně vysoká a řídká. Rychle opadne na nízký stabilní povlak. Vůně je na vyšší intenzitě a je sladová, sladká, chmelově hořká a chvílemi i slabě máslová. Chuť je ze začátku doušku sladová, sladká a máslová. Ke konci doušku se přidává středně intenzivní chmelová hořkost, která je slabě nakyslá. Doznívání je krátké a je sladové. Sladová chuť s trochou máslové chuti, trochou chmelové hořkosti a slabou kovovou chutí jsou cítit v ústech dlouho po napití. Říz průměrný. Plnost spíše nižší. Pitelnost dobrá. Celkový dojem: slabší průměr.
5,0
29. 1. 2022
lahvové
Doslova legální steroid. Kam se na tohle hrabe trenbolone? Maximálka na bench pressu šla okamžitě nahoru a bicáky vyrostly jak dva grepy. Lahváče Svijany Fitness si nyní nosím na každý trénink a nemohu si tento lektvar vynachválit. Pumpičky na mě čumějí, jak na kreténa, ale já mám jejich závistivé pohledy u hamstringu. Až udělají formu jako já, tak se můžou ozvat. Závistiví suchopárci, co dřepují s osou a ještě je musí jiní kuřbuřti u toho jistit, se vůbec nechytaj.
7,0
2. 1. 2022
lahvové
7,0
2. 1. 2022
lahvové
3,0
23. 12. 2021
čep "no name"
4,0
16. 11. 2021
čep "no name"
7,0
16. 11. 2021
čep "no name"
Dobrý ležák,v chuti nejdříve nasládlý, poté s příjemnou hořkostí.
5,0
30. 10. 2021
čep "no name"
6,0
14. 10. 2021
čep "no name"
5,0
13. 10. 2021
čep "no name"
Ochutnáno 12.10.2021. Průměrný ležák sladové chutí.
6,0
6. 10. 2021
čep "pod komínem"
Průměrný světlý ležák, na žízeň se dá, ale nic víc, ochutnaný 23.10.2011 v pivovarské hospodě ve Svijanech a naposledy 7.5.2021 v Lesní hospůdce ve Skalce.
6,0
14. 8. 2021
lahvové
5,0
14. 8. 2021
lahvové
5,9
23. 7. 2021
lahvové
vzhled 6
barva +, průzračnost: čirá, pěna: bohatá
pitelnost 7
nasycenost: střední, plnost: slabá
vůně 5
intenzita -, vyváženost -
chuť 6
intenzita +/-, vyváženost +, hořkost: slabá, doznívání: dlouhé
celkový dojem 6
Barva tmavě hnědá, proti světlu rubínová. Pivo čiré. Pěna je nahnědlé barvy a je vysoká a středně hustá. Rychle opadne na nízkou stabilní vrstvu. Vůně je na nižší intenzitě a je sladká, čokoládová a karamelová. Chuť je také méně intenzivní. Ze začátku doušku je sladká a karamelová. Ke konci doušku se mění na čokoládovou a pak na praženou. Doznívání je dlouhé a je čokoládové a slabě pražené a suché. Po mírném ohřátí piva nepatrně stoupne sladkost. Pražená a suchá chuť jsou v ústech cítit dlouho po napití. Plnost spíše nižší, pivo je dost vodové. Říz průměrný. Pitelnost hodně dobrá. Celkový dojem: na českou průmyslovku to ujde. Na etiketě není uvedeno, že obsahuje cukr. Překvapivě. Takový průměr.
6,1
23. 7. 2021
lahvové
vzhled: 7, pitelnost: 6, vůně: 6, chuť: 6, celkový dojem: 6
Barva zlatá, pivo čiré. Pěna bílá a je středně vysoká a středně hustá. Pomalu opadá na nízkou stabilní vrstvu. Vůně je na vyšší intenzitě a je převážně sladová a chmelově hořká. Chuť je ze začátku doušku sladová. Ani ne tolik sladká. Spíše taková prázdná. Ke konci doušku se neochotně přidává slabší jemná, ale příjemná chmelová hořkost. Po mírném ohřátí piva trochu sílí. Doznívání je dlouhé a je chmelově hořké. Po mírném ohřátí piva i slabě alkoholové. Stejná chuť i s trochou sladovosti je v ústech cítiti dlouho po napití. Plnost odpovídající. Spíše nižší. Pivo je na tu stupňovitost celkem takové vodové a prázdné. Říz průměrný. Pitelnost dobrá. Celkový dojem: chuťově to není špatné, ale tak nějak tomu chybí ambice být lepší. Takový lepší průměr. Ve složení mj. cukr.
6,7
12. 7. 2021
lahvové
vzhled 8
barva ++, průzračnost: čirá, pěna: jarová
pitelnost 8
nasycenost: střední, plnost: slabá
vůně 6
intenzita +/-, vyváženost +/-
chuť 6
intenzita +/-, vyváženost +/-, hořkost: jemná, doznívání: dlouhé
celkový dojem 7
Barva tmavší zlatá až slabě měděná. Pivo čiré. Pěna bílé barvy a je středně vysoká a středně hustá. Taková jarová, ale celkem hustá. Pozvolna opadne na nízkou stabilní hustou vrstvu. Vůně je středně intenzivní a je sladová, slabě alkoholová, kvasnicová a chmelově hořká. Po mírném ohřátí piva spíše sladová. Chuť je středně intenzivní. Ze začátku doušku je sladká a sladová. Po chvilce se přidává slabší chmelová hořkost. Ke konci doušku je chuť lehce hřejivá se slabou alkoholovou linkou. Po mírném ohřátí piva ta hřejivost ustupuje a více se prosazuje sladká sladová chuť. Doznívání je dlouhé a je sladové, hřejivé a ke konci trochu alkoholové. Stejná chuť je cítit v ústech středně dlouhou dobu po napití. Plnost spíše nižší, pivo je prázdnější. Říz průměrný, spíše mírně nižší. Pitelnost hodně dobrá. Ve složení mj. cukr. Celkový dojem: čekal bych více, ale určitě lepší průměr.
6,0
14. 3. 2021
lahvové
6,9
10. 3. 2021
lahvové
vzhled: 7, pitelnost: 6, vůně: 7, chuť: 7, celkový dojem: 7
Snažil jsem se oprostit určité averze k pivovaru a toto pivo mi vysloveně chutná,a jsem příjemně překvapen - toto pivo se vyloženě povedlo. Není v něm nic rušivého, krásná odpovídající barva, na lahvové opravdu hutná a stabilní pěna, čistá vůně, vyvážená chuť pěkně vyrovnaná mezi karamelem, kávou a chmelem, neotravuje cukernatost a má dlouhý chuťový dojezd.

Diskuze

Tip na výlet
30. 5. 2017 8:13:25
Zámek Svijany nabízí od června vedle historických expozic také ubytování v hotelu a služby restaurace Zámecký šenk. Svijanský zámek vznikl z původní renesanční tvrze, kterou vystavěl stejně jako nedaleký pivovar v polovině 16. století Jaroslav z Vartemberka. Po bitvě na Bílé hoře zámek už nesloužil jako šlechtické sídlo, byl jen správní budovou. Objekt chátral, nejvíc dostal zabrat za socialismu, kdy prošel necitlivou přestavbou a léta sloužil jako ubytovna. Pivovar Svijany koupil před lety zchátralý areál a do jeho rekonstrukce investoval od roku 2015 zhruba sto milionů korun. Návštěvníkům se zámek otevřel loni v červnu, v první sezoně ho navštívilo 10 tisíc turistů. S využitím zámku i pro ubytování počítal pivovar od začátku rekonstrukce. Hotel a restaurace vznikly v druhé etapě oprav.
kvalita
29. 3. 2015 19:55:38
Nechutná ani naší mamině, která si koupí "Lidl" pivo, kvůli ceně... Co jste to ve Svijech provedli vašemu pivu kvůli nárůstu výstavu??? Zku*vili jste ho! Urychlená výroba a náhražky ingrediencí... Bundu Svijany ze studu vyhodím.