Samson Bock

6,5/10
5 hodnocení
5 komentářů
přihlaš se a hodnoť  
 
 
jsem v:
komentář:
nic jsi nevybral na škále hvězdiček
nebo
Statistiky, grafy 
vzhled
7,0
70%
pitelnost
7,3
73%
vůně
6,3
63%
chuť
6,7
67%
celkový dojem
7,0
70%
pivo Samson Bock
Pivovar: Samson, České Budějovice
Slad: ječný
Kvašení: spodní
Druh: světlé
Skupina: silné
Pivní styl: Bock
Alkohol: 6,1% vol.
Stupňovitost/EPM:
Plnosladové pivo sytě zlatavé barvy, vyšší obsah alkoholu, ovocné tóny, jemná chuť karamelu, aromatické silice kvalitního Žateckého chmele. Receptura tohoto piva je inspirována umem našich sládků z konce 19. století a jedná se po letech o první speciál pivovaru Samson.
sdílej s přáteli na:

Hodnocení uživatelů

7,5
18. 10. 2023
lahvové
vzhled 9
barva +, průzračnost: jasná, pěna: krémová
pitelnost 7
nasycenost: slabá, plnost: střední
vůně 7
intenzita +, vyváženost +
chuť 8
intenzita +, vyváženost +, hořkost: střední, doznívání: střední
celkový dojem 7
Barva piva lehce tmavší, spíše měděná.Pěna po nalití vysoká a krémová,po chvíli opadne na stabilní vrstvu.Chuť sladší a zároveň příjemně hořká.Za mě povedené pivo.
7,0
20. 11. 2021
lahvové
Takové jakoby celochmelově hořké, silné a plné pivo. Obsahuje sladké tóny, nicméně jsou značně potlačené. Hořkost jinak není extrémní, má velmi rozumnou úroveň. Působí to na mě jako snaha uvařit pivo, které navozuje pocit, že pijete jiný styl piva, než skutečně pijete. Proti tomuto postupu vůbec nic nenamítám, pokud je výsledek povedený.
6,5
18. 6. 2021
lahvové
vzhled 6
barva +, průzračnost: jasná, pěna: skalnatá
pitelnost 8
nasycenost: slabá, plnost: silná
vůně 6
intenzita +/-, vyváženost +/-
chuť 6
intenzita +/-, vyváženost +/-, hořkost: silná, doznívání: dlouhé
celkový dojem 7
Dnes jsem se dostal na siláka od Samsona. Pění středně, pěna je hustá, hezky bílá a opadává normálně. Barva je nádherně zlatá, silná a přesně jak má být. Vůně? Tady trošku zklamání, protože není intenzivní a je jen chmelová. Nakonec koukneme na chuť. Je to velmi plné pivo. Hořké je tak akorát, říz spíše nízký. Dozvuk takový nevýrazný, možná trochu hořký, bez rušivých tónů. Pije se opravdu dobře. Za mne - opět spokojenost, rozhodně se jedná o slušné silné pivo v rozumné cenové relaci.
6,4
6. 12. 2019
lahvové
vzhled: 6, pitelnost: 7, vůně: 6, chuť: 6, celkový dojem: 7
Ochutnáno jako lahvové (2019)
5,0
22. 7. 2019
lahvové
Tak se mi dostala do ruky i tato novinka z Budějovického Samsonu, a jako každý správný silný bock načasovaná na parné léto:-) No pokud si Samson pivní styl bock vysvětluje (jak uvádí) jako "silné pivo s tradicí", tak ať si ho na trh šoupe kdy chce. Typický německý bock to rozhodně není, nejblíže to má možná k maibocku, ale i tak je to chmelení dosti výrazné, a v chuti to zásluhou aromatické střední chmelové hořkosti, která sladovost mírně přebíjí, posunuje do jiných kategorií. Pro mě je to prostě silný český světlý ležák, slušný a pitelný. Nic víc, nic míň.

Diskuze