Staročech Premium

5,5/10
1 hodnocení
1 komentářů
přihlaš se a hodnoť  
 
 
jsem v:
komentář:
nic jsi nevybral na škále hvězdiček
nebo
Statistiky, grafy 
vzhled
6,0
60%
pitelnost
6,0
60%
vůně
5,0
50%
chuť
5,0
50%
celkový dojem
6,0
60%
obrázek piva Staročech Premium není k dispozici
Pivovar: Postřižinský pivovar Nymburk
Slad: ječný
Kvašení: spodní
Druh: světlé
Skupina: ležák
Pivní styl: Pils/ Bohemian Pilsner/ Pilsener
Alkohol: 5,2% vol.
Stupňovitost/EPM:
Zadal: Jaroslav_K
Nové pivo z marketové značky Staročech vařené pro Penny Market v pivovaru Nymburk. Byť pivo odpovídá běžnému ležáku od Staročecha, v obchodě jsem viděl obě piva vedle sebe a viděl jsem i novou edici etiket pro obě piva. Takže to zakládám, jako nové pivo od Staročechu.
sdílej s přáteli na:

Hodnocení uživatelů

5,5
6. 9. 2021
lahvové
vzhled 6
barva ++, průzračnost: čirá, pěna: bohatá
pitelnost 6
nasycenost: střední, plnost: slabá
vůně 5
intenzita +/-, vyváženost +/-
chuť 5
intenzita +/-, vyváženost -, hořkost: slabá, doznívání: dlouhé
celkový dojem 6
Barva zlatá. Pivo čiré. Pěna bílé barvy. Středně vysoká a středně hustá. Rychle opadne na stabilní povlak. Vůně je středně intenzivní a je sladová, po mírném ohřátí piva s trochou chmelové hořkosti. Ze začátku doušku je chuť sladká a sladová. Ke konci se přidává slabá chmelová hořkost. Ta je až taková trochu trpká a bylinková. Doznívání je docela dlouhé a je sladové, řízné a s trochou kovové chuti. Sladová chuť je v ústech cítit dlouho po napití. Plnost nižší, pivo je takové vodovější. Říz průměrný. Pitelnost celkem dobrá. Celkový dojem: vodovější a sladovější marketový ležák. Chuťově to není špatné, naopak příjemné. Slušný průměr.

Diskuze

RE:Na pivu se nedá šetřit!
28. 11. 2021 19:46:20
Do Penny vůbec nechodím. Safra, to musím zkusit :-D.
Na pivu se nedá šetřit!
25. 11. 2021 10:49:38
Po 20 hodinách, po tom, co jsem snědl všechno možný a vybílil skoro celou lednici, zapil půllitrem kefíru, jsem měl stále v puse jak kdybych vypil cisternu s lihem! Na chuť při pití to není špatný, ale ty následky a ta neústupná pachuť po lihu mi říkají, že to byla z mé strany chybička! Ale za ty prachy, při prvních pár piv, chuť není špatná a když nejsou jásadla, tak proč ne nadruhou stranu.. Problém je jinde, dobré pivo v penny nenajdete..
Chutné pivko!
28. 10. 2021 21:47:58
Pivu Staročech Premium, jsem přišel na chuť.Je to tak,jak se tady píše,zpočátku nasládlé a později se přidá i chmelová hořká chuť.Toto pivo,s obsahem alkoholu 5,2 % mi moc chutná.A jeho cena mi chutná ještě více????????