Časté dotazy (FAQ)

Sestavili jsme přehled nejčastěji kladených otázek a jejich odpovědi na ně. Jestli žádná z odpovědí nepopisuje odpověď na Váš dotaz neváhejte a kontaktujte nás přes kontaktní formulář .

Registrace


Nepřišel mi potvrzovací e-mail registrace

Pokud jsi nevyplnil/a svůj e-mail špatně, chce to jen trpělivost. Potvrzovací e-mail je při registraci odesílán ihned, ale jeho doba doručení bývá zejména ve večerních hodinách zpomalená. Nevadí! Nečekej na potvrzovací mejl, hodnotit můžeš ihned po registraci. Nezapomeň však, že autorizaci musíš do 48mi hodin potvrdit přes potvrzovací e-mail, jinak bude veškerá tvoje dosavadní činnost na BeerWeb automaticky smazána vč. tvého účtu. Autorizace přes mejl je tedy bezpodmínečně nutná do 48mi hodin od registrace.

Můj účet byl smazán

Může to být buď tím, že jsi do 48mi hodin od registrace neprovedl/a autorizaci své registrace přes potvrzovací e-mail, nebo jsi hrubě porušil/a podmínky užívání BeerWeb a tvůj účet byl smazán (nesplňuješ plnoletost, duplicitní registrace, opakovaně nevhodné příspěvky v komentářích či diskuzích, atp.). Pro bližší info čti podmínky užívání BeerWeb.cz.

Hodnocení/degustace/recenze


Nevím, jak hodnotit

Hodnocení piva najdeš v každém profilu piva, na levé straně obrazovky. Jedině přihlášený uživatel může hodnotit pivo a to dvěma způsoby. Na výběr máš zjednodušené hodnocení hvězdičkami, nebo degustaci. Návod hodnocení je zpracován i v grafické podobě.

Zjednodušené hodnocení je na škále pěti hvězdiček, jde hlavně o pocitové hodnocení celkového dojmu z piva nebo z navštíveného podniku. Přepočítává se na celá čísla na stupnici 1-10. Čím vyšší číslo, tím lepší hodnocení. Stejně tak lze hodnotit podnik.

Degustace je podrobný degustační formulář piva. Celkové číslo degustovaného vzorku se počítá v závěru degustace automaticky, ze všech pěti hlavních kategorií (vzhled, vůně, chuť, pitelnost, celkový dojem). V degustaci jsou jednotlivé kategorie započítávány váženým poměrem: vzhled 10%, vůně 20%, chuť 30%, pitelnost 10%, celkový dojem 30%. Celkový výsledek se započítává s jedním desetinným místem. Ostatní hodnotící parametry v degustačním formuláři pomáhají k lepšímu úsudku. Nelze degustovat pivo z čepu “no name“, přeci jen jde o autentičnost degustace. Degustaci si můžeš vyzkoušet nanečisto - v sekci stáhnout je nabízen degustační formulář pro tisk, který si třeba můžeš vozit s sebou na cestách.

Recenze piva je podrobná degustace, jejíž grafický výstup o pivu řekne vše podstatné. K recenzi je také třeba doplnit text, který popisem subjektivního dojmu hodnotitele. Recenze tak ostatním návštěvníkům vypoví o pivu maximum.

Recenze podniku je podrobné hodnocení podniku v šesti různých kategoriích, které je prováděno váženým poměrem: prostředí 10%, servis 20%, výběr 30%, jídlo 10%, cena 10%, celkový dojem 40%. Celkový výsledek se započítává s jedním desetinným místem. Kategorie: jídlo a cena jsou nepovinné (při vynechání kategorie se jejich vážený průměr rozpočte mezi ostatní). K recenzi podniku je třeba doplnit text, který je popisem subjektivního dojmu hodnotitele. Recenze tak ostatním vypoví o dojmu z návštěvy podniku.

Funkce "Jsem tu" slouží k hodnocení piva v konkrétním podniku, který je na BeerWeb. Po stisknutím tlačítka “Jsem tu” je u hodnocení piva uvedeno, v jakém podniku to bylo. Funkci lze využít během hodnocení piva a lze během hodnocení piva také přeskočit do jiného podniku.

Jak mohu své hodnocení změnit?

Když jsi přihlášen/a, tvé původní hodnocení je v profilu piva již předvyplněné, vč. původního komentáře. Degustace je také předvyplněna. Lze měnit, jak hodnocení samotné, tak úroveň hodnocení a komentář.

Pokud hodnotíš stejné pivo znovu v jiném podniku, objeví se tvé hodnocení nově, ale v jiném podniku.

Profily podniků, pivovarů a piv


V seznamu produkce pivovaru chybí pivo

Třeba toto pivo uniklo pozornosti teamu BeerWeb, tak v tom případě „šup, šup!“ a napiš nám přes kontaktní formulář. Vše co nejdříve napravíme. Každý registrovaný uživatel má také možnost zadat pivo sám, přes tlačítko Přidat pivo. Tato funkce je pro zadání piva jednoduchá a přehledná. Před přidáním piva si však uživatel musí důkladně zkontrolovat, zda již pivo na našich stránkách náhodou není pod jiným názvem a to jak v seznamu Stálá piva, tak i v seznamu Sezónní piva v profilu pivovaru.

V seznamu podniku chybí pivo

Seznam hodnocených piv v profilu podniku se vytváří organicky, dle aktuální nabídky podniku a dle posledních hodnocení uživateli. Pokud chceš ohodnotit v podniku pivo, které v podniku ještě nikdo nehodnotil, najdi si nejdříve pivo přes profil pivovaru, který jej vyrábí. S funkcí “Jsem tu” ohodnotíš pivo. Výsledek bude takový, že tvé hodnocení piva se objeví v profilu piva, v profilu pivovaru a také samozřejmě v profilu podniku, v kterém zrovna jsi.

Stálá piva / Sezónní piva

Stálé pivo je na BeerWeb to, které je vařeno minimálně šest po sobě jdoucích měsíců v roce a není sezónně měněno za jiné pivo na stejné pípě (např. letní pšenice/ zimní speciál atp.). Ostatní produkce je evidována jako Sezónní pivo. Admin stránek přednostně eviduje jen stálou produkci.

V produkci pivovaru chybí beermixy

Nemůžeš u profilu pivovaru najít beermixy nebo sladové limonády? To jsou totiž nápoje na bázi piva a BeerWeb je jen web o pivu a ne o limonádách. Něco jiného je však ochucené pivo. To je stále nazýváno pivem, takže takové pivo evidujeme.

Přehledy


V Přehledech se mi zobrazuje příliš mnoho položek

Vlevo od tabulky Přehledy piv nebo Přehledy pivovarů najdeš možnosti třídění, s různými způsoby řazení a filtrování. Přehledy jde rychle měnit i přes horní řádek v seznamu klikem na obliba (řazení dle oblíbenosti) nebo na x (dle počtu hodnocení). Do žebříčku nejlépe hodnocených piv se řadí jen piva se třemi a více hodnoceními.

Nemohu najít podnik/pivovar/pivo

Pro snadné vyhledávání dobře poslouží okénko vyhledávání – to s lupou, do kterého lze napsat jen část názvu a lze i bez diakritiky. Pokud vyhledávaný výraz na BeerWeb existuje, zobrazí se ti pomocí našeptávače tříděný na pivovary a piva. Pokud si z nabídky našeptávače nevybereš, klikni na lupu a zobrazí se ti seznam tříděný na pivovary, piva, podniky a také uživatele.

Názvy pivovarů a podniků jsou uváděny dle jejich oficiálních názvů (často se liší od názvu jejich oficiálních www stránek, od názvu pivovarské restaurace atp.). V případě, že v samotném názvu není obsaženo umístění pivovaru/ podniku, je místo dodatečně uvedeno za názvem. Můžeš tedy zkusit vyhledat pivovar či podnik přes vyhledávání dle názvu obce. Pokud i za těchto jmenovaných kritérií nemůžeš pivovar/ podnik najít, tak „šup šup!“, napiš nám to přes kontaktní formulář, nebo ho přidej přes tlačítko Přidat pivovar / Přidat podnik.

Názvy piva jsou často dost pestré nebo naopak velmi obecné. Doporučujeme ti hledat pivo přes profil pivovaru, kde jsou všechna zadaná piva v seznamech. V případě, že nemůžeš najít ani dotyčný pivovar, doporučujeme ti, přečíst si i odstavec viz. výše: Názvy pivovarů.

Přidávání podniků, pivovarů a piv


Pokud využiješ tlačítko Přidat pivo / Přidat pivovar / Přidat podnik, musíš mít jistotu, že opravdu není v naší evidenci!!! Při vyplňování formuláře musíš vyplnit povinné údaje označené hvězdičkou.

Přidávání piv lze jen v profilu pivovaru, který evidujeme jako pivovar “v provozu“. Přidat pivo může každý registrovaný uživatel. Každé přidané pivo lze hodnotit. Název piva musí být buď dle jeho oficiálního názvu, nebo může být slovním spojením názvu pivovaru a příslušného pivního stylu.

Přidávání pivovarů a podniků lze v sekci Přehledy a také v Pivní mapě. Přidat pivovar a podnik může každý registrovaný uživatel. Název pivovaru a podniku musí uživatel zadat dle odstavce výše. U čerstvě přidaného pivovaru v provozu lze ihned přidávat i piva.

Přidávání pivních akcí v sekci pivní kalendář


Pokud postrádáš v našem pivním kalendáři svoji oblíbenou pivní akci, můžeš ji přes tlačítko „Přidat akci“ vložit pomocí jednoduchého formuláře. Tato funkce slouží i pro neregistrované uživatele. Lze přidat pivní akce typu: pivní festival, slavnosti piva, pivovarská soutěž, událost v pivovaru apod.

Mapa pivovarů


V pivní mapě chybí pivovar / podnik

Zkus si více přiblížit mapu. V případě, že je více podniků blízko u sebe, černobílý POINT označující jeden podnik může svým aktivním prostorem překrývat ostatní v těsné blízkosti. Pokud bys hledaný podnik nenašel ani v přehledech, „šup šup!“, napiš nám to přes kontaktní formulář, nebo pivovar / podnik přidej přes tlačítko Přidat pivovar, Přidat podnik. Mohla nám existence tebou hledaného podniku nějak uniknout.

Pozor, v naší pivní mapě najdeš České, i Slovenské pivovary! Doplňování ostatních zahraničních pivovarů není správcem webu nijak organizováno a závisí na dobrovolné činnosti uživatelů. Také máme mapu podniků, kde nalezneš různé pivnice, restaurace, pivotéky a především pivovarské restaurace (brew pubs).

V pivní mapě nejsou evidovány Připravované pivovary a Uzavřené pivovary. Létající pivovar najdeš v pivní mapě jen po přímém prokliku do pivní mapy z profilu létajícího pivovaru.

Máš jiný dotaz? Nenašel jsi zde uspokojivou odpověď? Napiš nám přes kontakt.